Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Fatsa Ünye ve Çevre İlçeleri Şehit ve Gazi Aileleri Derneği tarafından Ünye’de Şehitlerimize Saygı yürüyüşü düzenlendi.

Binlerce Ünyelinin katıldığı Şehitlerimize Saygı yürüyüşü, Ünye 15 Temmuz Demokrasi Meydanından başlayarak Ünye Cumhuriyet Meydanında son buldu.

Ünye Cumhuriyet Meydanında toplanan Ünyeliler, ilk olarak Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nı okudu. Daha sonra yapılan protokol konuşmalarının ardından program dualarla sona erdi.

Fatsa Ünye ve Çevre İlçeleri Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Adnan Sobi: “dün olduğu gibi bugün de birçok cephede vatanımızın ve bayrağımızın bekası için verilen bu mücadeleyi tüm kalbimizle destekliyoruz. Milli Mücadeleyi sadece cephede askerler vermez. Milli Mücadeleyi bizler şuan olduğu gibi Bayrağımıza sahip çıkarak, bir karış toprağımıza sahip çıkarak burada da veriyoruz. Sadece ordusu asker olan değil, halkı da bir ordu olan bir millet olarak bu gök kubbe var oldukça Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır.” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı: “bugün sözün bittiği yerdeyiz ve acımız çok büyüktür. İdlib’de Mehmetçiğimize yapılan hain saldırı hepimizi derinden üzmüştür. Şehit düşen askerlerimizin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Yapılan bu hain ve alçakça saldırıyı kınıyorum. Ülkemize yönelik yapılan hain planları bertaraf etmek için verdiğimiz mücadele birilerini rahatsız etmiş ki hainler bizi can evimizden vurmaya kalkmışlardır. Bölgede askerlerimize karşı yapılan bu saldırı hiçbir gerekçeyle kabul edilebilir değildir. Milli güvenliğimizi sağlamak için Suriye’de bulunan Mehmetçiğimizin ve devletimizin yanındayız ve bu konuda bizlere düşen her türlü göreve hazırız. Birlik, beraberlik ve kardeşlik şuurunu diri tuttukça karşı koyamayacağımız hiçbir hain saldırı, elde edemeyeceğimiz hiçbir zafer yoktur. İdlib zirvesinde gayrimeşru Esad rejimine karşı misliyle mukabele edilmesi konusundaki devletimizin aldığı kararın arkasındayız. Yüzbinlerce insanın ölümünden sorumlu Esad rejiminin bu alçak saldırılarının ve işlediği insanlık suçlarının durdurulması amacıyla başta NATO üyesi ülkeler olmak üzere tüm uluslararası camianın üzerine düşen sorumluluğu derhal yerine getirmesi en büyük temennimizdir. Türkiye çok büyük ve güçlü bir ülkedir. Bu ülke, bu millet hiçbir zaman hainlere ve bu ülke topraklarına göz dikenlere şimdiye kadar fırsat vermedi bundan sonra da vermeyecektir.” dedi.

Ünye Kaymakami Ümit Hüseyin Güney;
"Böyle bir ilçede, böyle kritik bir dönemde ordumuzun milletimizin devletimizin ve bayrağımızın yanında saf tuttuğumuzu, bunu yürüyüşünüzle duruşunuzla bir kez daha ortaya koydugunuzu görmek beni bem duygulandırıyor hemde ziyadesiyle gururlandırıyor.
Karadeniz'in kalbi olan Ünye'nin kalbi ordumuz için, bayrağımız için, milletimiz için atıyor. Helal olsun, sizlerle gurur duyuyorum. Allah bu birliğimizi birlikteliğinizi bozmasın, daim eylesin, payidar kalsın.
Siz böyle dimdik durdukça vatan bölünmez, mazlumlar ezilmez, kimsesizler kimsesiz kalmaz. Bizim gözümüz kimsenin bir karış toprağında yoktur ama bizim kalbimiz mazlumlarla beraberdir. Bir tarih boyunca kimsesizlerin kimsesi olmamak için bu yola çıkmışız, bundan sonra da öyle olacağız.
Bizler Suriye'de, Filistin'de, Yemen'de, Orta Doğu'da, Doğu Türkistan'da, Balkanlarda kısaca dünyanın neresinde bir mazlum halk varsa işte biz ordumuzla topumuzla tüfeğimizle milletimizle yüreğimizle daima yek vücut olarak onların yanındayız, olmaya da devam edeceğiz.
Savaşlar cephede kazanılır.Cephede olan askerin de morale ihtiyacı vardır. İşte biz 81 vilayetimizde, 937 ilçemizde, milletimizle devletimizle birlik beraberlik içerisinde, maddi manevi ne varsa dualarımızla ordumuzlayız. Belki fiilen orada değiliz ama ihtiyaç olduğunda gözümüzü kırpmadan bir an bile tereddüt etmeden onlarla olacağınızı hepimiz biliyoruz. Bundan kimsenin en ufak bir şüphesi olmasın. Ben bu güzel birlikteliğe ortaya koyan Ünyeli hemşehrilerime Gazilerimize şehit ve gazi aileleri mize Dernek yönetimimize bütün siyasi partilerimiz e vatandaşlarımıza belediyemize tüm kamu kurum ve kuruluşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyor tüm şehitlerimizi rahmetle yaad ediyoruz. Rabb'im mekanlarını cennet eylesin. Rabbim birliğimizi dirliğimizi bozmasın." dedi.

ÜNYE’DE ŞEHİTLERE SAYGI YÜRÜYÜŞÜ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.