Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ünye’de Okulların Güvenlik Toplantısı Gerçekleşti

Ünye’de Okulların Güvenlik Toplantısı Gerçekleşti
06 Eylül 2019 - 12:47

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı huzur ve güven toplantısı gerçekleşti.

Ünye Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda okulların güvenlik konuları, okullardaki eksiklikler ve sorunlar konuşuldu.

Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz’ün yeni eğitim öğretim yılına ilişkin sunumuyla başlayan toplantıda Tokgöz şunları ifade etti:

“Ünye’de 69’u devlet okulu olmak üzere toplam 81 okul ve kurum bulunmaktadır. Bu okullarımızda toplam 24 Bin 480 öğrenci eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Taşıma ile eğitime bakıldığı zaman 241 yerleşim yerinden 2576 öğrencimız 53 araçla taşınmaktadır. Personel olarak ise çeşitli kademelerde 1835 personelimiz bulunmaktadır. Kurumlarımızda çalışan bütün personel için güvenlik soruşturmaları yapılmaktadır. Ünye’de 4 okulumuzun bahçe duvarında sıkıntı yaşanmaktadır ancka bununla ilgili YİBOP’la gerekli yazışmalar yapılmıştır.” diye konuştu.

Daha sonra Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney başkanlığında devam eden toplantıda Güney şu şekilde konuştu:

“Mahalle muhtarlarımızın, okul aile birliği başkanlarımızın ve okul müdürlerimizin katılımıyla yeni eğitim öğretim yılı başlamadan okul güvenliği toplantısı yapıyoruz. Burada okullarımızın, Müdürlerimizi, Muhtarlarımızın ve okul aile birliği başkanlarımızın dolayısıyla velilerimizin sorunlarını konuşup çözüm yolları noktasında görüş alış verişinde bulunuyoruz. Ben katılımlarınız için teşekkür ediyorum. Yeni Eğitim yılı öncesinde müdür beyin bahsettiği 4 okulumuzun duvarında yaşanan sıkıntıyı gerekirse bende inceleyeceğim ve hemen okul başlamadan tedbirini alacağız. Diğer taraftan Milli Eğitim Müdürümüzün gerekli yerlere yazdığı yazıları da takip edeceğiz.”diyerek sözlerini tamamladı.

Muhtar ve Müdürler Sorunlarını İletti

Kaymakam Ümit Hüseyin Güney muhtar ve okul müdürlerine okullarda ve okul çevrelerinde yaşadıkları sorunları dile getirmelerini istedi. Özellike bazı okul çevresinde trafik yoğunluğu ve yol sorunlarınun dile getirildiği toplantıda Ünye İlçe Emniyet Müdürlüğü, Ünye Jandarma Komutanlığı, Ünye Belediyesi ve Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne sorunun çözümü noktasında gerekli çalışmaların yapılacağı ifade edildi. Ünye Belediye Başkan Vekili Orhan Gürel özellikle okul çevresinde yol sorunlarının Ünye Belediyesi tarafından yapılacağını ifade etti.

Toplantıya Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkan Vekili Orhan Gürel, Ünye İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Aksu, Jandarma Komutanı Ahmet Tanrısevdi, Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, Mahalle Muhtarları, Okul İdarecileri ve Okul Aile Birliği Başkanları katıldı.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-