Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ünye’de Muhtarlar Günü Kutlandı

Ünye’de Muhtarlar Günü Kutlandı
19 Ekim 2019 - 12:24

Muhtarlar Günü, Ünye’de çeşitli programlarla kutlanırken Muhtarlar Günü’nde muhtarlara promosyon müjdesi geldi.

Ünye Muhtarlar Derneği tarafından organize edilen Ünye Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı’nın destek verdiği Muhtarlar Günü programı Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı.

Muhtarlar Derneği yönetimi, daire amirleri ve muhtarların katıldığı törende Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Ekici anıta çelenk koydu. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Burada bir konuşma yapan Ünye Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Ekici muhtarların gününü kutladı.

Muhtarlar daha sonra Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve Belediye Başkan Vekili Orhan Güler’i makamlarında ziyaret etti.

Ziyaretlerin ardından Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde muhtarlar daire amirlerinin de bulunduğu kahvaltı programına katıldı.

“Her Zaman Kapımız Ve Telefonumuz Size Açıktır”

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney yaptığı konuşmada, “muhtarlarımızdan biz her şeyden önce dirlik, birlik, güvenlik istiyoruz. Bir yerde asayiş yoksa, huzur yoksa, birlik yoksa hiçbir şeyin tadı olmaz. Yapılan hizmetlerden de verim alınmaz. Vatandaş memnuniyeti de sağlanamaz. Bu anlamda muhtarlarımız öncelikli olarak polis bölgesinde, jandarma bölgesinde basit asayiş olaylarından başlamak üzere her türlü asayiş olaylarından hatta ve hatta terörle ilgili gelişebilecek olayları çok önceden haber alıp ilgili makamlara ileterek gerekli koordinasyonu sağlayan birimdir. Yine sağlık, tarımsal faaliyetler, STK faaliyetleri gibi mevzuatın bize yüklediği görevler vardır. Vatandaşın ihtiyacını görerek ulaşılabilir bir hizmet alanıdır muhtarlık. Bu konuda her zaman kapımız ve telefonumuz size açıktır. Her meslekte her görevde olduğu gibi az da olsa eksiklerimiz, kötü örneklerimiz var. Bunlar olacak ama bunları bizlerin öncülüğünde, sizlerin rehberliğinde inşallah en aza indireceğiz. Hizmetleriniz daim olsun, ihtiyaç duyduğunuzda gerek makamımızda gerekse telefonla tüm sorunlarınızı bildirebileceğinizi bir kez daha ifade ediyorum” dedi.

“Muhtarlık Yasasına İhtiyaç Duyulmaktadır”

Ünye Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Ekici ise “Ünye’de 85 mahalle muhtarı 125 bin nüfusu temsil etmektedir. Bugün 4.’sünü kutladığımız muhtarlar günümüz kutlu olsun. 190 yıllık tarihe sahip Osmanlı’dan Cumhuriyet’e taşınan önemli bir yerel yönetim biçimi olan Muhtarlığın günümüz şartlarına uygun anlaşılır net cümlelerle tanımlanmış yetki ve sorumluluk taşıyan başlı başına bir muhtarlık yasasına ihtiyaç duyulmaktadır” dedi.

Muhtarlara Promosyon Müjdesi

Muhtar Ekici ayrıca muhtarlara bir müjde vererek, “bankalardan maaş alan memurların promosyon aldığı gibi biz de promosyon almak için mücadelE verdik. Bu mücadelenin sonucunda Ordu Valiliği tarafından geçtiğimiz günlerde banka ile anlaşmaya varıldı ve muhtarlarımızın hesabına bir kereye mahsus promosyon ücretinin yatırılacağı ifade edildi” dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-