Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ünye’de Kurban Bayramı Kent Bayramlaşması Gerçekleşti

Ünye’de Kurban Bayramı Kent Bayramlaşması Gerçekleşti
12 Ağustos 2019 - 16:59

Ünye’de Kurban Bayramı münasebetiyle kent bayramlaşması yapıldı.

Ünye Kaymakamlığı ve Ünye Belediyesi’nin organize ettiği Kent Bayramlaşması Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri bahçesinde gerçekleştirildi. Programa Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran’ın yanı sıra Ak Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Ünye Kaymakam Vekili İkizce Kaymakamı Ali Recai Yerlikaya, Ak Parti Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Hamarat, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adem Atik, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Ethem Kibar, Ak Parti, MHP, İyi Parti ve BBP’nin başkanları ve yöneticilerinin yanı sıra STK temsilcileri ve daire amirleri katıldı.

Düzenlenen kent bayramlaşmasında gerçekleştirilen bayram kutlama konuşmaları şu şekilde oldu;

İyi Parti Ünye İlçe Başkanı Osman Karagöz: “Bu güzel günde öncelikle hepinizin bayramını kutlar ve sağlık dilerim. Bayramlar dinimizin güzel günleridir. Bayramlar fakirlerin sevindirildiği, şevkat ve hoşgörünün doruk noktaya çıktığı, yardımlaşmanın ön planda olduğu günlerdir. Hepinizin bayramını kutlar, saygılar sunarım.”diye konuştu.

Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin: “Bugün Kurban Bayramı’nı kutluyoruz, hepimize hayırlı olsun. Kurban, paylaşmaktır, Allah’a yakınlaşmaktır. Bayramlarımız birliğimize, bütünlüğümüze, birbirimize sarılma ihtiyacı duyduğumuz günlerdir. Bizler de Saadet Partisi olarak bu günlerin tekrardan yaşanması dileğiyle herkesin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyoruz.”dedi.

MHP Ünye İlçe Başkanı Hacı Demir: “Mübarek Kurban Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyor, hepinize saygılarımı sunuyorum. Allah gelecek bayramları da bu şekilde hep birlikte kutlamayı nasip etsin. Bayramlar bizim mutluluğumuzun paylaşıldığı, yardımlaşmanın ön planda olduğu günlerdir.”dedi.

Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan: “Öncelikle dün Filistinli kardeşlerimize yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyorum. İsrailli askerlerin yaptığı bu saldırıların son bulmasını diliyorum. Bayram gününe bizleri eriştiren Rabbime şükürler olsun ki tekrardan bir bayramda hep birlikteyiz. Bayramlarımız birliğimize, bütünlüğümüze, birbirimize sarılma ihtiyacı duyduğumuz günlerdir. Dargınların barıştığı, bayramın hazzını yaşadığımız bir bayram temenni ediyorum. Hepimizin bayramı mübarek olsun.”diye konuştu.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı: “Bugün burada bulunan herkese şükranlarımı sunuyorum ve Kurban Bayramlarını kutluyorum. Kurban Bayramının öncelikle milletimize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. Bayram gününde dostlarımızı, kardeşlerimizi ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızı ihmal etmemek gerekmektedir. Bayramınızı en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.”diye konuştu.

Ak Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin: “Bayramınızı en kalbi duygularımla kutluyorum. Bugün burada sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluyum. Bu güzel günde kent bayramlaşması dolayısıyla Ünye’de hep beraberiz ve Allah bu birlikteliğimizi bozmasın diyorum. Hepinizin Kurban Bayramını tekrardan kutluyorum.”dedi.

MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz: “Hepinizin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlar sağlık ve mutluluk diliyorum. Bayramlar kucaklaşmak, sevgiyle paylaşmaktır. Bizler bunu yapıyoruz. Başta Afrin’de olmak üzere, sınırda ve tüm güvenlik güçlerimizin de bayramını kutluyor hepinize saygılarımı sunuyorum.”dedi.

Ak Parti Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Hamarat: “Hepinizin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Kurban Bayramı yakınlaşma anlamına geliyor. Hem Rabbimize hem de birbirimize yaklaşıyorum. Bu bayramın birlikteliğimizin pekiştirilmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Bayram Ünye’de birbaşka güzel ve bu şekilde bayramlaşma yapılan nadir yerlerden biridir. Tekrardan Kurban Bayramınız kutlu olsun.”dedi.

Ünye Kaymakam Vekili Ali Recai Yerlikaya: “Bayram gününde sizlerle bir arada olmaktan mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Bayramlar birlik beraberliğin, dayanışmanın hat safhaya ulaştığı, kardeşliğin güçlendiği, dostlukların ve akraba ilişkilerinin güçlendiği günlerdir. Bu birlik beraberliği Ünye’de sağlamış olmaktan dolayı mutluyuz. Kurban bayramınızı tebrik ediyorum” dedi.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran: “Ünyemizin geleneksel hale gelen Kent Bayramlaşması hakikaten Türkiye’ye de örnek noktaya geldi.7’den 70’e herkesin bayramın amacını birlikte idrak etmesi ve bunu idrak ederken de birlik ve beraberlik mesajı vermesi esasen ülkemizin bütününe yansıyan hatta Dünya’ya da yansıyan çok anlamlı bir örnek teşkil ediyor. Bu örneğin biz Türkiye genelinde de çoğaldığını, siyasete, yönetime sirayet etmeye başladığını memnuniyetle müşaade ediyoruz. Büyükelçilerimiz Ünye’ye hayran kaldı. Dünya’nın dört bir tarafını görmüş Büyükelçilerimiz Ünye hayranlığı ile ilgili emeklilikte yaşanacak yer olarak Ünye’yi gösterdi. Ben de işim gereği Dünya’nın dört bir tarafını geziyorum. Bu zamana kadar Ünye, Fatsa, Ordu gibi memleketimizin 19 ilçemiz gibi daha güzel bir memleket ben açıkçası görmedim. İnsanı büyüleyen, huzur veren, yeri geldiğinde şifa veren cennet köşesi bir yerde yaşıyoruz. Bu cennet köşelerinin bize bahşettiği fırsatları değerlendirmek için ve şehrimizin menfaatleri için de bu birlik ve beraberliğimizi önümüzdeki günlerde de sürdürmekten başka çaremiz yok.” diye konuştu.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt: “Öncelikle şuan Suriye’de Türkiye için mücadele eden, Doğu Akdenizde mücadele edenlere selam olsun. Büyük devlet olmak yolunda çok büyük mesafeler kat edeceğiz ve ediyoruz. Bayram vesilesiyle Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına, fındık taban fiyatlarını açıklayıp insanlarımızın yüzünü güldürdüğü için çok teşekkür ediyorum. Allah Recep Tayyip Erdoğan’dan razı olsun. İnşallah bu bayram birlik ve beraberliğimize vesile olacaktır.”diye konuştu.

Ak Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşcı: “Mübarek Kurban Bayramımızın güzel geçmesini temenni ediyorum. Allah nice bayramlara ailecek, sağlıklı bir şekilde erişmeyi nasip etsin. Dünkü yaşanan hadiseler nedeniyle bugünkü mutluluğumuza gölge düştü. Birileri bizlerin Türkiye için mücadelesinden rahatsız oluyor, bunlar olacaktır. Ancak bizler yılmadan, bu doğru yolda mücadelemize devam edeceğiz. Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum ve Allah bizlere sağlık, huzur içinde nice bayramlara kavuşturmasını temenni ediyorum.”dedi.

 

 

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-