Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ünye’de Kale Marketlere Kayyum Atandı

Ünye’de Kale Marketlere Kayyum Atandı
12 Ekim 2018 - 12:26

Türkiye’de yaşanan ekonomik kriz büyük küçük bütün işletmeleri etkilerken, sürece  paralel Ünye’nin değeri olan Kale Marketlerde flaş bir gelişme yaşandı.

2008 yılında kurulan ve 10 yılda 11 şube açarak Ünye’nin değeri haline gelen Kale Marketlere mahkeme kararıyla konkordato ilan edilerek mali müşavir atandı.

Kale Marketler için konkordato başvurusu dün Ünye 3. Asliye Hukuk Mahkemesine yapıldı. Dava başvurusunda, şirketin mali güçlük içinde olduğu kaydedildi. Dava dilekçesine göre, ekonomide yaşanan genel sıkıntıların şirketin mali yapısını olumsuz etkilediği belirtildi. Market yetkililerinden edinilen bilgiye göre bu sürecin bankaların finansal anlamda limitleri indirmesi, mevcut kredi faiz oranlarının yükselmesi, firmaların nakit, kart ya da teminat mektubu talep etmeleri, ürün fiyatlarının %50 yükselmesi etkili olduğu öğrenildi.

Bankalar Panik Havasında!

Son zamanlarda ekonomide yaşanan sıkıntılar nedeniyle bankaların piyasada araştırma yapması piyasaları olumsuz etkilerken Kale Marketler’de yaşanan bu gelişmenin de “Ünye’de halk arasında yayılan dedikodu ile bankaların Kale Marketlere karşı ön yargılı davranması etkili oldu” yorumlarına sebep oldu.

Kale Marketlerde yaşanan bu sürecin önümüzdeki günlerde yapılacak basın açıklamasıyla kamuoyuna daha geniş bilgi verileceği ifade edildi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-