Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYE’DE İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜN 99. YILI KUTLANDI

ÜNYE’DE İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜNÜN 99. YILI KUTLANDI
12 Mart 2020 - 12:31

Ünye’de Ünye Mehmet Refik Güven Fen Lisesi tarafından İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma programı gerçekleştirildi.

Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra günün anlam ve önemine binaen Ünye Mehmet Refik Güven Fen Lisesi Müdürü Erdal Bölükbaş programın açılış konuşmasını gerçekleştirdi.

İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma programı daha sonra “Geçmişten Cumhuriyete İstiklal Marşı” adlı oratoryo gösterisi ile devam ederek ödül töreniyle son buldu.

Programın açılış konuşmasında Ünye Mehmet Refik Güven Fen Lisesi Müdürü Erdal Bölükbaş, “İstiklal Şairimiz Merhum Mehmet Akif Ersoy’u İstiklal Marşı’nın kabulünün 99. Yıl dönümü vesilesiyle anmak üzere okulumuz Ünye Mehmet Refik Güven Fen Lisesi tarafından bu program hazırlandı. Bir insan büyük bir şair olabilir, ideal bir öğretmen, branşına hakim bir veteriner, cesur bir gazeteci, kahraman bir asker, gerçek bir dava adamı, ideal bir şahsiyet abidesi, mütevazı bir mümin olabilir. Ancak bir insan bunların hepsi birden oluyorsa bu özellikleri tek tek ifade etmemize gerek yoktur. İstiklal Marşı Milli Mücadelenin bütün heybetini ve canlılığını başarıyla yansıtır. İstiklal Marşının bu başarıda ki en önemli unsur Mehmet Akif Ersoy’un şahsiyeti ve milli mücadelede ki konumudur. İstiklal Marşını sevmek Ülkemizi sevmektir. İstiklal Marşını coşkuyla söylemek Ülkemize sahip çıkmaktır. İstiklal Marşının Kabulü 99. Yılı münasebetiyle Mehmet Akif Ersoy’u rahmetle anıyoruz.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-