Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ünye’de İlköğretim Haftası Kutlaması

Ünye’de İlköğretim Haftası Kutlaması
14 Eylül 2020 - 10:49

İlköğretim haftası dolayısıyla bugün Ünye Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı’na Çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Ünye’de  2020-2021 eğitim-öğretim yılı ‘İlköğretim Haftası’ kutlaması Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı.

Ünye Cumhuriyet Meydanında düzenlenen programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, şube müdürleri ve okul müdürleri katıldı.

Etkinlik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz’ün Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla, koronavirüs önlemleri gözetilerek sosyal mesafeli şekilde başladı.

Ardından saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla program son buldu.

Tokgöz açıklamasında yeni eğitim öğretim yılı hakkında şu bilgileri verdi;

“14-18 Eylül İlköğretim Haftası kutlu olsun. 21 Eylül tarihi itibariyle okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerimiz dönüşümlü olarak eğitime başlayacak. Her öğrencimiz haftada 1 gün olmak üzere okullarımızı açacağız. Daha sonraki hafta okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerimiz haftada iki gün olmak üzer eğitime başlayacak. Sonrasında ise Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda eğitim ve öğretim faaliyetlerimize devam edeceğiz.

Şuanda okullarımız hazır, hijyen noktasında iyiyiz. Öğretmen eksiğimiz de yok. İnşallah buruk başladığımız 2020-2021 eğitim öğretim yılına pandemi sürecinin sona ermesiyle güçlenerek devam edeceğiz. Yeni eğitim öğretim yılımız hepimize hayırlı olsun. Tüm öğrenci öğretmen ve velilerimize başarılar diliyorum.

2020-2021 eğitim öğretim yılında birinci sınıflarda 1820 öğrencimiz, resmi ve özel ile birlikte toplamda ise 27 bin öğrencimiz var. Ünye’de toplam 2011 öğretmenimiz görev yapıyor.”

2020-2021 Eğitim- Öğretim İlköğretim Yılı Eğitim Haftası Açılış Programı Çelenk Sunma Töreni

Julkaissut Çakır Medy Sunnuntaina 13. syyskuuta 2020
<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-