Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ünye’de Hayvanları Koruma Günü Etkinliği Gerçekleşti

Ünye’de Hayvanları Koruma Günü Etkinliği Gerçekleşti
04 Ekim 2019 - 18:57

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü münasebetiyle Ünye Hayvan Barınağında hayvanları besleme etkinliği gerçekleşti.

Etkinliğe, Ak Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Ünye Devlet Hastanesi Genel Sekreteri Hasan Kisbet, gönüllü olarak hayvanlar ile ilgilenen Pati Dostları Grubu, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Hayvan haklarını korumak ve hayvanların daha sağlıklı bir ortamda yaşamalarına dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte, katılımcılar hayvanları kuru ve yaş mamalar ile besledi.

Etkinliğe katılan  Ak Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, etkinlik ile ilgili açıklamalarında şunları ifade ettiler;

Ak Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı: “Bugün burada yerel yönetimler, öğrencilerimiz ve gençlerimizle beraber hayvanlarımızın sağlıklı bir şekilde, bu kent ortamında onların yaşam haklarını koruma ve onların daha sağlıklı bir ortamda yaşaması noktasında tüm Türkiye’de etkinlikler yapılıyor. Bizde bu etkinlikler çerçevesinde Ünyemizde, güzel bir ortamda gençlerimizle bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Bu duyarlılığı tek bir gün değil, yılın her gününe yayılması gerekmektedir. Ben bu güzel etkinlik için buraya katılan herkesi kutluyorum. Biz hayvanları ve yeryüzünde yaratılan her canlıyı seveceğiz ki insanların da sevgi kalitesi yüksek olsun. Meclisimizde de hayvanların yaşadığı genel sıkıntılar ile alakalı gerek kanuni gerekse idarelerimizin alacağı düzenleme ile ilgili hususlar bu yaşanan acı hadiseler sonrasında mutlaka devreye girecektir. Hükümetimiz ve Cumhurbaşkanlığımızın bu konudaki çalışmaları eksiksiz devam etmektedir.”dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı: “Bizler 4 Ekim Hayvanları Koruma Gününe katkıda bulunmak ve sadece bir gün değil 365 gün bu duyarlılığın devam etmesi için biz yerel yönetimler olarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz ve daha iyisini yapmak için de uğraşıyoruz. Hayvanların daha yaşanabilir ve daha konforlu bir yaşam yürütmeleri için çalışmaya devam edeceğiz. Bu hizmetleri yürütürken gönüllü kardeşlerimizle birlikte onların görüş ve tecrübelerinden istifade ederek ortak akıl birliği içinde hareket edeceğiz. Bizimle paydaş olarak hareket edip sokak hayvanlarını besleyen, onların sağlıklarıyla ilgilenen İnstagramda Ünye Pati Dostları var. Onların da yardımsever hemşehrilerimiz tarafından desteklenmesi demek buradaki hayvanlarımızın daha sağlıklı ve bizlerin yetemediği durumlarda onların gıda yardımı noktasında tamamlama gayreti içerisindeler. Ben hemşehrilerimizden İnsagramdaki bu sayfayı da ziyaret etmelerini istiyorum”dedi.

Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan: “Ben öncelikle burada böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapan tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Dünya’da sadece insanların olmadığını hayvanların da aynı şekilde burada bir yaşam hakkı olduğu mesajını vermek için buradayız. Onların yaşam alanlarını en güzel şekilde oluşturmak bizlerin görevidir. Ünye’deki gerek yemek fabrikalarında gerekse diğer tesislerde artmış olan yemekleri yada hayvanların yiyebileceği diğer ürünleri de buraya gelmesiyle ilgili de herkesin katkılarını bekliyorum. Bu tarz faaliyetlerin katlanarak artmasını ve toplumun tüm kesimini içine almasını arzu ediyorum.”dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-