Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

 Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Okul-Kur'an Kursu İş Birliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi" Ünye'de Ünye İlçe Müfülüğü ile Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında Ünye İmam Hatip Ortaokulunda hayata geçiyor.

Bu Proje, örgün eğitime devam eden ve aynı zamanda hafızlık yapmak isteyen öğrencilerin, hafızlık eğitimi ile hafızlık sonrası eğitim öğretim süreçlerinin etkin, verimli ve sistematik bir şekilde gerçekleştirilmesini, mesleki, akademik, sosyal, kültürel, sportif ve ahlaki gelişimlerinin desteklenmesini amaçlamaktadır.

Bu kapsamda Okul-Kur'an Kursu İş Birliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi ile; öğrencilerimiz 5. Sınıfta hafızlığa başlayacak, 6.sınıfta hafızlığı tamamlayacak, 7 ve 8. Sınıflarda pekiştireceklerdir. Proje kapsamında Ünye İmam Hatip Ortaokulu 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı için ilk öğrencilerini alacak ve 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı ile proje uygulanmaya başlayacaktır.

Ünye’de Hafızlık Projesi Hayata Geçiyor

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.