Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYE’DE FINDIK TOPLANIRKEN BULUNAN YAVRU YABAN ÖRDEĞİ ŞAŞKINLIK YARATTI

ÜNYE’DE FINDIK TOPLANIRKEN BULUNAN YAVRU YABAN ÖRDEĞİ ŞAŞKINLIK YARATTI
14 Ağustos 2020 - 14:05

               Ordu’nun Ünye İlçesi Nuriye Mahallesinde Duyarlı Vatandaş  Köksal Ocak  Tarafından  Bulunan Yavru  Yaban Ördeği, Tarım ve Orman Bakanlığı 11.Bölge Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliği’nce Koruma Altına Alındı.

YAVRU YABAN ÖRDEĞİ EMİN ELLERDE…

Ünye ilçesi Nuriye  Mahallesinde  Köksal Ocak  adlı duyarlı vatandaş fındık bahçesinde çalışırken  uçamayan bir kuş gördü.  Yanına gittiğinde yavru bir ördek olduğunu  farketti. Daha sonra avcı bir arkadaşına fotoğrafını çekip attığında yavru yaban ördeği olduğu bilgisini aldı.Bu duruma oldukça şaşıran Köksakl Ocak adlı duyarlı vatandaş DKMP Ünye Şefi Saygın Yıldırım a durumu bildirdi..Yavru yaban ördeğini Doğa Koruma ve Milli Parklar  Ünye Şefi  S. YILDIRIM la birlikte Ünye de Hizmet Veren Özel Canik Veteriner Kliniğine götürdü. Veteriner Hekim Ali Güngör Tarafından İlk müdahalesi yapılan yaban ördek yavrusunun ayağından yaralı ve bitkin  olduğu tespit edildi. Veteriner Hekim Ali Güngör  yaban ördeğinin ayağındaki yara temizleyerek antibiyotik sprey tedavisi uyguladı ve vitamin takviye iğnesi  yaptı . Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefi Saygın Yıldırım Tarafından  Yeşilbaş Ördeğin dişi yavrusu olduğu tespit edilen yaban ördeği  bakım ve rehabilitasyonunun yapılması için veteriner hekim kontrolüne alındı.

Yavru Yeşilbaş ördek gerekli bakım – rehabilitasyon süreci tamamlanıp yeterli erginliğe erişip , uçma kabiliyetine haiz olduktan sonra tekrar doğal ortamına bırakılacak.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-