Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ünye’de Esnaf Kan Ağlıyor

Ünye’de Esnaf Kan Ağlıyor
04 Aralık 2020 - 23:06

Son dönemlerde ordu Ünye’de Covit 19 vaka sayılarındaki artış, kaldırılmış olan kısıtlamaların geri getirilmesine sebep oldu. Sokağa çıkma yasağının olmadığı saatlerde de vatandaşlar virüsün bulaşma ihtimalinin yüksek olduğu sosyal mesafenin yeterince korunamayacağını düşündükleri kalabalık alışveriş merkezleri, Pazar yerleri gibi alanları tercih etmiyorlar. Bu durum da  esnaf işletme sahiplerini ekonomik anlamda ciddi ölçüde zor duruma sokuyor.

Bu konuda röportaj yaptığımız vatandaş, sözlerinde şunları ifade etti;

“Kapalı çarşıda, esnaf kan ağlıyor. Çarşıdaki sessizliği sizlerde şahit oldunuz. Zaten ekonomi bozuktu pandemi ve getirilen kısıtlamalar tuz biber oldu. Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması getirildi ama bu şekilde kısıtlama yapılması bana mantıklı gelmiyor.15 gün 1 ay yasaklar getirilmeli ki faydalı olsun. Sonrasında virüste azalmış olur, ekonomide rahatlar ve esnafta rahat eder ”şeklinde konuştu

 Ünye Kapalı çarşı esnaflarından Yılmaz Türk ile yaptığımız röportajda sözlerinde şunları ifade etti.

“20 yıldır esnaflık yapıyorum. Pandemi döneminden önce çarşımız çok kalabalık olurdu ama şuan, sizlerinde gördüğü gibi çok sakin alışverişe gelen vatandaş yok. Kapalı Pazar yeri olduğundan ötürü, vatandaş virüs bulaşır tehlikesiyle gelmiyor. “ dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-