Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ünye’de Erasmus Projeleri Tanıtım Toplantısı ve Sertifika Teslim Töreni Yapıldı

Ünye’de Erasmus Projeleri Tanıtım Toplantısı ve Sertifika Teslim Töreni Yapıldı
10 Ekim 2019 - 14:43

2019 Avrupa Erasmus Günleri kapsamında Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından “Erasmus projeleri tanıtım toplantısı be sertifika teslim töreni” düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan törende 2018 yılında uygulanan “Turizm eğitimcileri Avrupa Turizmini Keşfediyor” Erasmus+ projesi, 2019 yılında uygulanan “Stajıma Avrupa’da Başlıyorum” Erasmus+ projesi, 2018-2019 yıllarında uygulanan eTwinning projeleri tanıtım ve sunumları yapıldı.

Ardından öğrenci ve öğretmenlerin  projeler kapsamında yaptıkları çalışmalardan oluşturulan slayt gösterilerinin sunulduğu programda 2018 ve 2019 yıllarında yürütülen “Turizm eğitimcileri Avrupa Turizmini Keşfediyor” Erasmus+ projesi, “Genç Turizmciler Birlikte Öğreniyor” eTvinning projesine katılan öğrenci ve öğretmenlere sertifikaları verildi.

“AB Projeleri Önem Arz Ediyor”

Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ahmet Türköz programın açılış konuşmasında, “Küreselleşmenin hızla ilerlediği ve iletişimin adeta bütün sınırları kaldırdığı bir dönemde yaşamaktayız. Çağdaş uygarlıklar düzeyine çıkma hedefine ulaşmak için, diğer ülkeleri tanımak, gelişmelerden haberdar olmak, Avrupa Birliği ülkeleri ile iş birliği açısından AB projeleri önem arz ediyor. Savaşlar, terör olayları, doğal afetler ve göçlerin insanların en önemli sorunları haline geldiği günümüzde, geleceğin sahibi ve mimarı olan gençlerimize yönelik bu tür projeler gelecekte daha huzurla yaşanabilir bir Dünya için çok önemli adımlardandır.”dedi.

Okul olarak 2016 yılından bu yana Ersmus projeleri uyguladıklarını ifade eden Okul Müdürü Türköz, “Erasmus+ projelerine okulumuz 2016 yılından itibaren katılım sağlamakta, projeler kapsamında öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz çeşitli Avrupa ülkelerine gitmektedir. Bu katılımlarda ki amacımız sadece gezmek görmek değil, okulumuzun eğitim-öğretim alanı olan turizm sektöründe ki farklılıkları keşfetmek, farklı deneyimler kazanarak ülkemize gelebilecek olan turistleri en iyi nasıl ağırlamak sorusunun cevabını aramaktır. Böylelikle ülkemiz ekonomisinde önemli yeri olan turizm sektörüne nitelikli elemanlar yetiştirme misyonumuza önemli bir katkı sağlamış oluyoruz.”diye konuştu.

“Ünye Erasmus Projelerinde Başarılı Bir İlçe!”

Programda konuşan Ünye Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, “Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından 2023 vizyonumuz kapsamında öğrencilerimizin eğitimleri ve yabancı dil becerilerinin geliştirilmeleri adına yabancı ülkelere hareketlilik sağlamak öncelikli hedeflerimizdendir. Bu hedefimizin gerçekleştirilmesi için Erasmus Projelerinin yapılması ve yaygınlaştırılması bizler için öncelik arz etmektedir. Erasmus projeleri öğrenci ve öğretmenlerimizin yurt dışı deneyimi kazanmalarını sağlamakta, yurt dışındaki uygulamaları görmelerini ve bu uygulamaları gerçekleştirmelerine imkan vermektedir. Özellikle öğrencilerimiz alanları ile ilgili farklı kültürlerle tanışıyor, farklı uygulamalar görüyor. Alanları ile ilgili ufukları genişliyor ve gerçekten sorumluluk duyguları artarak geri dönüyor. 2019 yılı içinde Ordu ilimizde Erasmus projeleri kapsamında 6 başvuru kabul gördü. Bu 6 başvurunun 3 tanesi Ünye’de gerçekleştirilen projeler oldu” diye konuştu.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-