Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYE’DE EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ İLK GÜNÜ KRİZ ÇIKTI

ÜNYE’DE EĞİTİM ÖĞRETİM YILININ İLK GÜNÜ KRİZ ÇIKTI
09 Eylül 2019 - 11:47

2019-2020 eğitim öğretim yılı Ünye de skandal görüntülerle başladı.

Binlerce öğrencinin sınıflarında olduğu sırada bir mahalle dolusu öğrenci sınıfları yerine kaymakamlığın önündeydi.

Sabahın erken saatlerinden itibaren Ünye Kaymakamlığı önünde toplanan Karşıyaka Mahallesi velileri ve öğrencileri, eğitim öğretim 2019-2020 yılının ilk gününde krize neden oldu.

Ünye Kaymakamlığı önünde toplanan veli ve öğrenciler yetkililerin vurdumduymazlıkları yüzünden mağdur olduklarını belirttiler. Karşıyaka mahalle sakinleri bugün yaşadıkları sorunları başta Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney olmak üzere yetkililere aktardıklarını fakat bugüne kadar herhangi bir çözüm üretilmediği için bugün mağdur edildiklerini belirttiler.

Okul servis ücretlerinin pahalılığından şikâyet eden veliler “Öğrencilerimizi yaya olarak okula yollamak istediğimizde de trafik engeli ile karşı karşıya kalıyoruz. Okulla mahalle arasında beş yolu birbirine bağlayan kavşak olduğundan çocuklarımızı yaya olarak okula yollayamıyoruz. Burası tehlikeli bir yer ve birçok kaza meydana geldi. Uzun zamandır yetkililerden bu ölüm kavşağına üst geçit istedik. Ama bizi duyan olmadı.  Bugün ise okul servislerine 400 lira verecek paramız yok. Bizler orta gelirli insanlarız. Durumumuz ortada. Seçim günü bizi hatırlayanlar maalesef bugün olduğu gibi bizi unuttular ve mağdur ettiler. Çocuklarımız sınıflarında olacağına bugün burada sefil oldular ve bilerek mağdur edildiler. En kısa zamanda Kaymakamımızın mağduriyetimizi çözmesini bekliyoruz ve çözülene kadar da buradayız.” Dediler.

Öğrenci ve velilerin Kaymakamlık önünde toplanmasının ardından Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney mağduriyetin ortadan kalkması için velilerle toplantı yaptı.

Detaylar birazdan…

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-