Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ünye’de ‘Drone’ İle Trafik Uygulaması

Ünye’de ‘Drone’ İle Trafik Uygulaması
26 Nisan 2019 - 2:34

Ordu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Ordu’nun Ünye İlçesi Yüceler mevkiinde drone ile trafik denetim uygulaması yaptı.

Ünye’de Cezaevi kavşağı ile Yüceler mevkii arasında polisler tarafından yapılan uygulama ile ‘drone’ kullanılarak havadan emniyet kemeri, kırmızı ışık ve direksiyonda cep telefonu uygulaması yapıldı.

Trafik ışıkları, aşırı hız, emniyet kemeri kullanımı konusunda drone uygulaması ile denetim yapan trafik ekipleri, kurallara uymayan vatandaşlara da ceza yazdı.

Trafik ekipleri Drone ile haftada 75 ila 100 sürücü arasında ortalama ceza kesiyor. Emniyet kemeri takmamanın cezası 108 bin lira, kırmızı ışık ihlali cezasının 291 bin lira ve direksiyonda cep telefon ile konuşmanın cezasının da 235 lira olduğu öğrenildi.

Denetimlerin sürekli devam ettiğini belirten trafik yetkilileri, önceliklerinin ceza yazmak olmadığını belirterek, “Samsun-Ordu yoğun trafik akışı olan bir güzergah. Uzun yol seyahatlerinin de oldukça yoğun olduğu bir güzergah. Üzücü kazaların yaşanmaması için bölgemizde denetimlerimize devam ediyoruz. Gerekli trafik tedbirlerini alıyoruz. Kazaların önüne geçebilmek amacıyla hayatın teknolojik imkanlarından da faydalanıyoruz” dediler

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-