Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYE’DE DERS ZİLİ ÇALDI

ÜNYE’DE DERS ZİLİ ÇALDI
21 Eylül 2020 - 13:45

 31 Ağustos’ta uzaktan eğitimle başlayan 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı, korona virüs tedbirleri ile Milli Eğitim Bakanlığı takvimine göre 21 Eylül Pazartesi günüden itibaren yüz yüze eğitimle devam ediyor.

Yurt genelinde olduğu gibi ; Ünye’de de anasınıfı ve 1. Sınıf öğrencileri için yüz yüze eğitim başladı. Minikler için ilk ders zili bugün çalarken, salgın tedbirleri alınarak bu hafta öğretmen ve öğrenciler için tanışma haftası olacak. Bu nedenle öğrenciler haftada bir gün ve birkaç saat okulda olacak. Okullarda yapılan düzenlemeye göre Pazartesi Salı ve Perşembe Cuma olarak ikinci hafta iki grup halinde okula gelecek olan öğrenciler için Çarşamba günü ise grup değişimi için sınıflar dezenfekte edilecek.

Okul kapasitesine göre bir sırada iki kişi oturan öğrenciler artık tek kişi olarak sıralarda yerlerini alacaklar. Bu nedenle ilk grup bugün okula merhaba derken ikinci grup öğrenciler ise yarın sınıflarında olacaklar. İlk hafta da sadece bir gün okula gelecek olan öğrenciler bu haftayı okul ve öğretmenleri ile tanışma haftası olarak geçirecekler.

Ünye’de 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında yüz yüze eğitimde 1. Sınıfa 1820 öğrenci başlayacak.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-