Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYE’DE COVID-19 PATLAMASI

ÜNYE’DE COVID-19 PATLAMASI
11 Aralık 2020 - 16:25

Son günlerde yapılan tüm uyarılar ve alınan kısıtlamalara rağmen, şehirlerin covid-19 haritaları içinde bulunduğumuz durumu gözler önüne seriyor. Ünye’de ise hastanenin doluluk oranı durumun ciddiyetini açıkça gösteriyor.

Edinilen bilgilere göre bölgede covid-19 riski geçen haftalara göre yükseliş göstermeye devam ediyor. Hafta içerisinde hastaneye başvurular azalırken, yatan hasta sayısında artış yaşanıyor. Kronik rahatsızlıkları bulunan ve yaşları yüksek olan hastaların tedavilerine ise mecburen hastanede yatırılarak devam ediliyor.

Elde edilen rakamlara göre şu an Ünye Devlet Hastanesinde 150 hasta covid-19 nedeniyle yatarak tedavi görüyor. 50 hastanın yoğun bakımda olduğu ve bunlarında 35’inin entübe olduğu alınan bilgiler arasında.

Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı gerek kısıtlamalar gerekse de önlemler almasına rağmen sayılar bir türlü düşemiyor. Salgına karşı duyarsızlık covid-19 tablosunun yükselmesine sebep olurken, yetkililer ise yapılacak aşı uygulamasına karşı yapılan propagandaların dikkate alınmaması konusunda halkı uyarıyor.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-