Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ünye’de Camiler ve Din Görevlileri Haftası Kutlandı

Ünye’de Camiler ve Din Görevlileri Haftası Kutlandı
09 Ekim 2019 - 12:28

1-7 Ekim Camiler ve Din Görevleri Haftası nedeniyle Ünye’de görev yapan diyanet çalışanları ve ailelerine kahvaltı programı düzenlendi.

Camilerin ve din görevlilerinin önemine değinilen programda ilk olarak Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleşti. Daha sonra ise Ünye İlçe Müftüsü Ali Işık, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptı.

Açılış konuşmasını yapan Ünye İlçe Müftüsü Ali Işık, “Kardeşlik ilkelerini tam manasıyla derinden yaşatarak iman kardeşliğinin her şeyden üstün olduğunu hissettirecek mekanlar camilerdir. Zira camiler bizleri imana, tevhide, hak ve hakikate, adalete, ahlaka çağırıp, kötülük ve cehaletten uzaklaştırır. Bu güzide mekanı anlamlı kılan en önemli unsur ise din görevlilerimizdir. Zira onlar bugünün ve yarının hak hakikat, adalet ekseninde inşa edilmesinde en önemli etkenlerdendir. Bu vesileyle Camiler ve Din Görevlileri Haftasını tebrik ederim.”dedi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmasında Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Cami nefes aldığımız dost bir ev, cami omuzlarımızın birbirine değdiği birlik yuvası, herkesin birbirleriyle bütünleştiği insanlık evidir. Din görevlisi kardeşlerim, camilerimizin toplumsal dayanışmayı sağlaması yönünde kendilerinden beklenen fonksiyonları en iyi şekilde sağlayabilmeleri ancak bilgili, kültürlü din görevlilerinin çabalarıyla olacaktır. Sizlerin hizmet ve faaliyetlerinin cami cemaatiyle sınırlı değil toplumun tüm kesimlerinedir. Sizler İslam dininin doğru bir şekilde anlatılmasında büyük bir özveriyle çalışmaktasınız. Bu duygu ve düşünceler ile Camiler ve Din Görevlileri Haftasını tebrik ediyorum.”dedi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmasında Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bayrağımızın dalgalandığı her yerde biliyoruz ki bir din görevlimiz orada görev yapıyor. Yurdun dört bir yanında faaliyet gösteren din görevlilerimizi görüyoruz. Cami yapmak kadar o hizmeti yaşatacak görevlilere ve cemaatlere de ihtiyacımız var. Değişen Dünya’ya ve modernizme karşı manevi olarak varlığımızı sürdürmek gibi büyük bir sorumluluğumuz vardır. Bizler söylediklerimizin ötesinde yaptıklarımızla örnek olmalıyız. Ben bu vesileyle camilerimizi yapan, yaşatan, bu konuda gayret sarf eden bütün vatandaşlarımızın, görevinin hakkını vererek fedakarlıklar içerisinde adanmışlık ruhu içerisinde görevini icra eden siz din görevlilerimizin, haftasını tebrik ediyorum.”dedi.

Yapılan protokol konuşmalarının ardından emekli olan din görevlilerine plaket takdim edildi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-