Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ünye’de Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Plaketleri Verildi

Ünye’de Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Plaketleri Verildi
22 Ekim 2018 - 12:23

Ünye’deki okullara Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Plaketleri verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen törende Beyaz Bayrak almaya hak kazanan 12 okul ile Beslenme Dostu Okul Plaketini almaya hak kazanan 2 okula, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal bayraklarını ve plaketlerini okul müdürlerine takdim etti.

Ünye’deki okulların %90’ı Beyaz Bayrak sahibi olduğunu ve bu belge ve plaketlerin alınmasının kolay bir durum olmadığını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal, yaptığı konuşmada şunları söyledi;

İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal: “Bugün iki töreni birlikte gerçekleştireceğiz. Birincisi, Beslenme Dostu Okul plaketlerini vereceğiz. İkincisi ise Beyaz Bayrak plaketlerini vereceğiz. Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığımız arasındaki protokol çerçevesi içerisinde verilen bir bayrağı ve plaketi okullarımıza vereceğiz. Bugün plaket ve bayrak vereceğimiz okullar pırıl pırıl okullardır.

50’ye Yakın Kriterimiz Var

Bu bayrağı ve plaketleri almaları için 50’ye yakın kriterimiz var. Beslenme Dostu Okul kategorisine gelebilmek için ilk önce Beyaz Bayrağı alabilmek gerekiyor. Bayrağı aldıktan sonra çeşitli kriterlere sahip okullarımız Beslenme Dostu Okul plaketini almaya hak kazanmışlardır. Bu belgeler ve plaketler alımı çok kolay olan şeyler değildir. 3 yıl boyunca okullarımız bu belgelere sahip olacaklar ve bayrağı asacaklardır. 3 yılın sonunda yeniden kriterlere bakılacak ve uygun olanlar devam edecek, olmayanlardan ise geri alınacaktır.

Okullarımızın %90’ı Beyaz Bayrak Sahibi

Ünye’de bulunan okullardan %90’ı Beyaz Bayrak almaya hak kazanmıştır ve bayrağı vardır. Yani 46 okulumuzun Beyaz Bayrağı, 16 okulumuz da Beslenme Dostu Okul kapsamına girmiş bulunuyor. Ünye’mize ve okullarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Ünye’de Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okullar şu şekilde listelendi;

Meçhul Asker Ortaokulu, Ünye Mürvet Vidinli Halk Eğitim Merkezi, Yaşar Gazioğlu İlkokulu, Ünye Doğa Anadolu Lisesi, Tekkiraz İlkokulu, Tekkiraz Çok Programlı Anadolu Lisesi, Fatih Meydan Ortaokulu, Fatih Meydan İlkokulu, Toki Ömer Çam Ortaokulu, Toki Ömer Çam İlkokulu, Yenikent Ortaokulu, Yenikent İlkokulu.

Beslenme Dostu Okul plaketini almaya hak kazanan okullar ise şu şekilde listelendi;

Ünye İnönü İlkokulu, Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-