Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ÇAMLIK İÇİN TOPLANDI

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ÇAMLIK İÇİN TOPLANDI
24 Temmuz 2020 - 17:48

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Çamlık’ta uygulanacak proje için, Atatürkçü Düşünce Derneği ve çevreciler Çamlık’ta buluştu.

Atatürkçü Düşünce Derneği Ünye İlçe Başkanı Mustafa Kılıçarslan yaptığı konuşmasında çamlığa sahip çıkmak adına toplandıklarını belirterek, “Çamlığın siyaseti yok, çamlık Ünyelilerin ortak paydası” dedi.

Başkan Mustafa Kılıçarslan;

“Çamlık Ünyelilerin ortak paydasıdır. Çamlığın siyaseti yok. Biz burada doğayı bozacak bir yapılaşmaya kesinlikle karşıyız. Buranin yap-işlet-devret modeli ile projelendirilmesini istemiyoruz. Biz insanların buraya ücret ödeyerek girmesine de karşıyız.

Kapıda bir proje gördük, bu proje bakıldığı zaman anormal bir proje gibi değil de cazibe merkezi yapılacakmış gibi bir hava veriyor. Çamlık’ta düzen bozulmadan, doğallığı korunacak şekilde, sadece Ünye halkına ücretsiz hizmet verebilmek amacıyla kot farkı da dikkate alınarak, denizin karşıya bakış şekli bozulmadan bir hizmet verilecek şekilde proje yapılmasını tabii ki çok da anormal olarak görmüyorum.

Şurada eksiklik var. Madem ki Ünye’de çamlıkla ilgili bir proje yapılıyor, bu proje önceden hazırlanarak kamuoyunun bilgisine sunulamaz mıydı? “Ey Ünyeli, ben senin çamlığını bu şekilde değerlendirmek istiyorum, sana hizmet getirmek istiyorum, böyle bir projem var, buna ne dersiniz?”diye sorulmalıydı.

Yerel yönetimin anlayışının bu olması gerektiğine inanıyorum. Burası bize göre doğal kalmalı. Eğer ki burada bir ağaç kesilecekse önce bu ağacın ömrünün bitip bitmediği kontrol edilmeli, tedavisi mümkünse iyileştirme çalışmalarının yapılması gerekir.

Ünye’nin vazgeçilmezleri var. Bizim dört elle sahip çıkmamız gereken değerleri var. Tarihi kalıntılarını yaşatmaya çalıştığımız kadılar yokuşu ve Ünye’nin bir Cumhuriyet Meydanı var. Büyük kentler bir sembol ve simgelerle anılır. Bir meydanınız ve sahip çıkabildiğiniz bir tarihiniz varsa, doğanıza sahip çıkabiliyorsanız ve ortak paydalarınızda hem fikir olabiliyorsanız o zaman başarı sizinle gelebilir. Söylemek istediğim şu; biz Ünye Atatürkçü Düşünce Derneği şubesi olarak buranın yaşatılması ve korunması için geldik.” Dedi.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ÜNYE ŞÜBESİ, ÇAMLIK İÇİN TOPLANDI

Publiée par Çakır Medy sur Vendredi 24 juillet 2020
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-