Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYE ZİRAAT ODASI ALAY KONUSU OLDU

ÜNYE ZİRAAT ODASI ALAY KONUSU OLDU
29 Ağustos 2019 - 2:06

Fındık hasadı hummalı bir şekilde devam ederken bir çok çiftçimiz fındığını kurutma aşamasına geldi.Fakat uzun süre yağan yağmur neticesinde fındığın kurutulmasında aksaklıklar meydana geldi gelmesine de beraberinde ilginç olaylar ortaya çıktı.

Fındığın çürüme riskine binaen Fatsa Ziraat Odası, Kurutma tesisini tüm çiftçiler için hizmete sokarken, Ünye Ziraat odası fınkık kurtmaya örnek verdiği sistemle adeta çiftçisiyle alay etti.

Fatsa Ziraat Odası  çiftçinin  bu mağduriyetini çağdaş yöntemlerle ortadan kaldırırken bu hizmet ulusal basında yeraldı.

Ünye’de ise Ziraat odamızın fındık kurutma ile ilgili verdiği örnek ve akabinde çiftçiyle sosyal hesabında yaşadığı polemik resmen alay konusu oldu.

Ünye Ziraat odasının övünerek ‘’tane fındık kurutmak için yapmış olduğumuz tezgahlarda kapçuklu fındığıda kurutmak ve yağıştan korumak için kullandık. Fındık sele gidecek endişemiz kalmadı. Şu an için gayet olumlu örnek yaptığımız tezgahlar’’.açıklamasını yaparak ,tezgah sistemini tavsiye etmesi şaşkınlıkla karşılandı.

Eller gitti aya biz kaldık yaya misali ,iki oda arasındaki fark gözler önüne serildi.Umarız çiftçinin odası olan Ziraat odaları hem teknolojik hemde eğitimsel olarak daha ileri seviyeye gelmek için gayret gösterirler.

VATANDAŞ’DAN KAPAK CEVAPLAR

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-