Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Ünye U-11 Cup 100. Yıl İstiklal Kupası Turnuvası Başladı

Ünye U-11 Cup 100. Yıl İstiklal Kupası Turnuvası Başladı
04 Mayıs 2019 - 14:22

Ünye İlçe Spor Müdürlüğü ile Ünye Futbol Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği U-11 Ünye Cup İstiklal Turnuvası bugün başladı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basarak Kurtuluş Savaşı’mızın başladığı 19 Mayıs 1919 tarihinin 100. Yıl dönümü münasebetiyle organize edilen bu anlamlı turnuvaya yurt dışından ve il dışından katılan minik yıldızlar mücadele diyor.

Toplam 12 takımın yer aldığı ve Ünye Şehir Stadyumunda yapılan turnuva, 5 Mayıs yani yarı saat 15:00’de gerçekleşecek ödül töreni ile tamamlanacak.

Ünye Futbol Kulübü Başkanı Metin Tamtürk turnuvalar devam ederken yaptığı açıklamada şöyle konuştu;

“Ünye İlçe Spor Müdürlüğü ve Ünye Futbol Kulübümüzün ortaklaşa düzenlemiş olduğu 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlık ve Spor Bayramı 100. Yıl İstiklal Kupası turnuvası başladı. Turnuvamıza  5’i Ünye’den olmak üzere 12 tane takım katılıyor. Ünye‘den katılan takımlar, Ünye Futbol Kulübü, Ünye 1957 Spor, Ünye Gücü Futbol Kulübü, Ünye Fevzi Çakmak Spor, Ünye Gençler Birliği Spor Kulübü’dür.

Ayriyetten il dışından ve yurt dışından misafirlerimiz de turnuvaya katılıyor. Kardeş ülke Azerbaycan’dan Bakü Vatan Spor, onun haricinde Trabzon’un köklü kulüplerinde Trabzon 24 Şubat Spor Kulübü, Samsun Kuru Pelit Spor, Samsun 1919 Spor, Fatsa Anadolu Spor, Fatsa Dolunay Spor, Ordu Demir Spor, Giresun Spor kulüplerimizle birlikte bugün futbol turnavımıza başlamış bulunuyoruz.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, buradaki çocuklarımız 11 yaşındalar. Onlar bu günün çocukları ama yarının büyükleri,  gençleri olacaklar. Çocuklarımıza  bugün milli ve manevi değerleri iyi bir şekilde vermemiz gerekiyor. Bu noktada da futbol en birleştirici unsurlardan bir tanesidir. Buradaki kulüplerimiz de zaten futbol alt yapı anlamında çok iyi eğitim veren kulüplerdir. Çocuklarımız içerisinden de futbolu profesyonel olarak yapıp, hayatını buradan kazanacak olanlarda var. Bu turnuva onların hatıralarında güzel bir şekilde kalacaktır.

Ünye Futbol Kulübü olarak  Antalya, İzmir gibi il dışına  turnuvalara gidiyoruz. Oradaki turnuvaları gördüğüm zaman, neden Ünye’de olmuyor diye düşünüyordum.  Bunu İlçe Spor Müdürümüzle ve Sayın Kaymakamımızla istişare ettik. Onlarda çok olumlu yaklaştılar ve planlamaların sonrasında bu turnuvayı başlatmış olduk.

Ortam çok güzel, aileler buradalar. Bundan sonra inşallah önümüzdeki yıllarda geleneksel olarak devam etmesini istiyoruz. Bu konuda da Ünye’deki büyüklerimizden maddi ve manevi destek bekliyorum.

Son olarak şunu da söylemek istiyorum, yaptığımız bütün organizasyonlarda Ünye’deki değerli yerel basınımız bizim her zaman yanımızda ve destek oluyorlar. Çakır Medya başta olmak üzere diğer yerel basındaki arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P