Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ünye Turizm Danışma Bürosu’na Ali Rıza Nal Atandı

Ünye Turizm Danışma Bürosu’na Ali Rıza Nal Atandı
21 Eylül 2020 - 14:32

Ordu Paşaoğlu Konağı Etnografya Müzesi’nde görev yapan Ünyeli Arkeolog Ali Rıza Nal, Ünye Turizm Danışma Bürosu’na atanarak göreve başladı.

Arkeolog Ali Rıza Nal, Ünye Turizm Danışma Bürosu’na atanarak göreve başladı.

Ordu Paşaoğlu Konağı Etnografya Müzesi’nde görevl Ünyeli Arkeolog Ali Rıza Nal, Ünye Turizm Danışma Bürosu’ndaki görevine başladı.

Asaleten göreve atanan Arkeolog Ali Rıza Nal’a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştiren ÜNTİD Başkanı Adnan Sobi, bu atama ile Ünye Turizmi için önemli bir eksikliğin giderilmiş olduğunu ifade etti.

Başkan Sobi konu hakkında; “ÜNTİD olarak başından beridir takip ettiğimiz, Ünye Kaymakamlığımız ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzün çalışmaları ile Kadrolu personeli atanmış oldu. Ünye Turizmi için önemli bir eksiklik giderilmiş oldu. Emeği geçen herkese Ünye Turizmi adına teşekkür ediyorum.” Dedi.

1965 Ünye doğumlu olan Ali Rıza Nal, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini Ünye’de tamamladı.

Ege Üniversitesi Arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümünden 1991 yılında mezun olan Ali Rıza Nal, uzun yıllar özel firmalarda yöneticilik yaptı.

2012 yılında Ünye Belediyesi Müze Evi’nde kurucu sorumlu olarak görev yapan Nal, 2017 yılında Ordu Paşaoğlu Konağı Etnografya Müzesi’ne arkeolog olarak atandı.

Burada 3 yıl arkeolog olarak görev yapan Nal, Turizm Bakanlığı Ünye Kaymakamlığı Ünye Turizm Danışma Bürosu’na atanarak göreve başladı.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-