Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYE TİCARET BORSASINDAN EĞİTİME DESTEK

ÜNYE TİCARET BORSASINDAN EĞİTİME DESTEK
21 Aralık 2020 - 12:48

Ünye Ticaret Borsası tarafından ilçede eğitim gören öğrencilere İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz aracılığıyla tablet dağıtıldı.

Ünye Ticaret Borsası, korona virüs salgını nedeniyle evlerinde uzaktan eğitim görmek isteyen öğrencileri unutmayarak başlattıkları kampanya ile destek çıktı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından desteklenen proje kapsamında, Ünye Ticaret Borsası tarafından Akkuş, İkizce, Çaybaşı ilçelerinde bulunan öğrencilere 75 tablet dağıtımı gerçekleşti.

Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu yaptığı açıklamada şunları ifade etti;

“Pandemi nedeniyle okullarımızda eğitimin uzaktan yapılması birçok öğrencimizin eğitime ulaşmalarına engel olmuştur. Bu durumda fırsat eşitliğinin sağlanması ve öğrencilerimizin eğitim hakları kullanabilmeleri için TOBB önderliğinde öğrencilerimize tablet alınması uygun görülmüştür. Bu kapsamda eğitime ulaşamayan öğrencilerimiz için TOBB tarafından 55 tablet bilgisayar, borsamız imkanları ile de 20 tablet bilgisayar alınarak öğrencilerimize dağıtılmak üzere Milli Eğitim Müdürümüze teslim edilmiştir.

TOBB ve Borsa olarak her zaman eğitimin yanında ve öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Hiçbir öğrencimizin eğitim imkanlarından mahrum olmaması için bu türlü gayretlerimiz devam edecektir.” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-