Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYE ŞOFÖRLER ODASI BAŞKANI BEKİR ŞİMŞEK ”PANDEMİ SONRASI ULAŞIM SİSTEMİ DEĞİŞECEK”

ÜNYE ŞOFÖRLER ODASI BAŞKANI BEKİR ŞİMŞEK ”PANDEMİ SONRASI ULAŞIM SİSTEMİ DEĞİŞECEK”
10 Mart 2021 - 1:10

A52 TV ekranlarında her sabah saat 10:00’da yayınlan İlknur ile Çay Saati programına telefon ile canlı yayın konuğu olan Ünye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Bekir Şimşek pandemi döneminde toplu ulaşımdaki son durumu değerlendirdi.

Ünye Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Bekir Şimşek şu açıklamaları yaptı;

Toplu ulaşım araçlarında ne gibi tedbirler alındı?

Pandemi dönemi başlayalı hükümetin aldığı kararla dolmuşlarımız ruhsat sayısının yarısı ile yolcu çekme hakkına sahipti. Gelişme oldu şu anda koltuk sayısına göre ondan fazla ve ayakta yolcu almak kesinlikle yasak.

Kaymakamla yapılmış olan denetimin sonuçlarından memnunmusunuz?

Yapılmış olan denetim hem esnaf açısından hem de Ünyeli hemşerilerimiz açısından iyi oldu. Yolcularımız bazen ısrarcı olabiliyor. Şoförlerimiz bunun önüne geçmekte zorlanıyordu, dolmuşta yer olmasa da binmekte ısrar eden yolcularımız vardı. Onlardan beklemelerini rica ediyorum. 5-6 dakika aralık ile dolmuşlarımız kalkıyor, beklemeleri hepimiz için iyi olur.

Üyelere tedbirler konusunda eğitim verildi mi?

Alınması gereken tedbirleri üyelerimiz biliyor. Ara ara çalıştık ve saatleri uzattık. Araçlara kesinlikle maskesiz yolcu almıyoruz. Bu duruma halkımızda alıştı tedbirlere uyuyoruz ve şu anda gayet iyi gidiyoruz.

Ünye’de yeni ve modern bir toplu ulaşıma ne zaman geçilecek?

Bununla ilgili çalışmalar yapıyoruz tabii ama bu Ordu Büyükşehir nezaretinde oluyor. Onlarında şu Pandemi döneminde yerine getiremeyeceğimiz istekleri var. O yüzden bu konu biraz askıya alındı. Bu Pandemi işleri biterse yeni bir dolmuş sistemine geçilecek.

Yolculara önemli mesajlar

Ordu ve Samsun olarak hâlen ruhsat sayısının yarısı ile yolcu alınıyor. Yani 15 kişi ile çalışılıyor, yanında ebeveyn olursa çocuklarını yanlarında getirebilirler. ” dedi.

Haberin ayrıntılarını 26 dk-30 dk arasında izleyebilirsiniz.
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-