Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYE OTSO BAŞKANINI KINADI

ÜNYE OTSO BAŞKANINI KINADI
30 Aralık 2020 - 11:05

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun telekonferans toplantısında, Altınordu’ya konteynır liman yapılmasını isteyen Servet Şahin’e Ünye STK ve Odalardan tepkiler geldi…

MEDYA DERNEĞİNDEN KINAMA

Ordu Büyükşehir Başkanı Sayın Dr.Mehmet Hilmi Güler’in Ünye port-Ünye LİMANI ile açıklamasını Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin Kulaklarını Tıkamış Duymazdan Gelerek İli ve İlçeleriyle Birlikte Ordu Olduğunumuzun Unutan Servet Şahin’ni Şiddetle kınıyorum.

İbrahim İŞÇİ
Karadeniz Radyo,Televizyon ve Gazeteciler Dernek Başkan Yardımcısı

TURİZM DERNEĞİNDEN KINAMA

Devletimizin en üst yetkilileri resmi açıklama yapmış, projesi dahi hazırlanmışken bu ve benzeri açıklamaların defaatle tekrarlanması bizleri derinden üzmüştür.

Ünye’mizi yok sayarak, yapılması düşünülen ÜNYE PORT (ÜNYE LİMANI)’u sürekli yok sayıcı açıklamalarda bulunarak en büyük ayrımcılığı yapan Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin’ i şiddetle KI NI YO RUM… Sözden ve sadece tabeladan ibaret olan Ordu Ticaret ve Sanayi Odası, İlimizin tamamını temsil edememekte, merkeziyetçi zihniyetinden vazgeçmemektedir. Yapılması gereken tek şey ; bir an önce tabelanın Altınordu Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) olarak değiştirilmesidir. Bu arada Ünye’mizin Ticaret ve Sanayi Odası bu duruma sessiz kalmak yerine tüm STK larımızı toplayarak güç birliği yapmak için harekete geçmelidir.

Adnan SOBİ Üntid Başkanı

TİCARET ODALARINDAN TEPKİ

“Ordu, Büyükşehir,dolayısıyla bütün şehir değil mi?” diyerek olaya tepki gösteren Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu, Servet Şahin’in bu konuyu sürekli kaşıdığını, ancak hiçbir kurum veya siyasiden destek göremediğini söyledi.

Yapılan fizibilite çalışmalarında liman için en uygun yerin Ünye olduğunun bilimsel olarak ispatlandığını, Servet Şahin’in bu söylemlerinin ise karşılığının olmadığını vurgulayanUslu, “Servet Şahin’in derdi nedir, merak ediyoruz.” ifadelerinde bulundu.

Toplantıda, OTSO Başkanı Servet Şahin’in liman çıkışının gereksiz olduğunu söyleyen ÜTSO Başkanı İrfan Akar ise, “Bu platformda kavga, gürültü olmasın diye dile getirmedik. Ama bu konuyla ilgili gerekli çalışmaları yapacağız.”dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-