Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ünye OSB’de Kamulaştırma Süreci Tamamlandı, Alt Yapı Süreci Başlayacak

Ünye OSB’de Kamulaştırma Süreci Tamamlandı, Alt Yapı Süreci Başlayacak
14 Kasım 2019 - 11:10

Ünye OSB’de kamulaştırma süreci tamamlanırken alt yapı için ihale sürecinin önümüzdeki günlerde başlayacağı açıklandı.

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney OSB’nin kamulaştırma süreci ile ilgili yaptığı açıklamada “Ünyelilerle birlikte yapılamaz denileni yaparak OSB’nin kamulaştırmasını tamamladık. Şimdi sıra alt yapı ihalesinde” dedi.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen toplantıya Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Belediye Başkan Vekili Orhan Gürel, Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gürol Özcüre, Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu ile oda başkanları ve işadamları katıldı.

Toplantıda konuşan Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney Ünye OSB’de geline son noktayı değerlendirdi. Kaymakam Güney, “OSB’nin kamulaştırma işlemini bitirdik. Şuanda yapmış olduğumuz OSB imar taslak çalışması, plan çalışması Ankara’ya sunuldu. Ankara’dan teknik ekip şuanda Ünye’de inceleme yapıyor. Bir kaç güne rapor sunulacak ve bizler on gün sonra imar planımızın onaylanmış şekli ile müteşebbislerimize tapusunu aldığımız yerlerin tahsisini gerçekleştireceğiz. Daha sonraki işlemler ise 3 aylık alt yapı projesi hazırlanacak, alt yapı yapım ihalesine çıkılacak. Şunu belirteyim biz işi hızlandırmak adına yer tahsisini gerçekleştirdikten sonra alt yapısını oluşturabilen firmalar 1 ay sonra binalarının temellerini atabilirler. Bu noktada bir engel kalmamış durumda. Ünye ciddi bir potansiyeli içinde barındırıyor. Bu potansiyel dinamik noktasında bir eşik aşıldığında diğer eşikleri birileri engellemeye çalışsa da artık kimse tutamaz” dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-