Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ünye Meydanı’nda Sağlık Standı Kuruldu

Ünye Meydanı’nda Sağlık Standı Kuruldu
11 Eylül 2019 - 11:44

3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası kapsamında Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda halk sağlığının ve koruyucu sağlık hizmetlerinin önemini vurgulamak amacıyla ücretsiz sağlık taraması standı kuruldu.

Kurulan standta vatandaşlara yönelik obezite taraması, diyabet, kanser taramaları, hipertansiyon ve bulaşıcı hastalıklar konusunda bilgilendirmeler yapılıp, vatandaşların beden kitle indeksi ve tansiyon ölçümü yapıldı.

3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası kapsamında halk sağlığının ve koruyucu sağlık hizmetlerinin önemini vurgulamak amacıyla çalışma yürüttüklerini ifade eden Ünye İlçe Sağlık Müdürü Dr. Saliha Yeşilduman; “Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda stand kurularak halkımıza yönelik halk sağlığı konuları; obezite taraması, diyabet, kanser taramaları, hipertansiyon ve bulaşıcı hastalıklar ile ilgili konularda bilgilendirmeler yapılıp broşürler dağıtılarak, standa başvuran vatandaşların beden kitle indeksi belirlenmesi(boy kilo ölçümü) ve tansiyon ölçümü yapılmıştır.”dedi.

Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan stand gün boyunca vatandaşlara sağlık konularında bilgilendirmeler yapıp beden kitle indeksi ve tansiyon ölçümü yapmaya devam edecek.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-