Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ünye Kız Meslek Lisesi 11. Kan Bağışına Hazırlanıyor

Ünye Kız Meslek Lisesi 11. Kan Bağışına Hazırlanıyor
21 Ekim 2019 - 14:54

Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kan Bağışı-Can Bağışı sloganıyla 11. Kan Bağışına Hazırlanıyor

11. kan bağışı organizasyonu 30 Ekim 2019 çarşamba günü Ünye Cumhuriyet Meydanında düzenlenecek.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da canlara can katmak için Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından organize edilen 11. kan bağışı etkinliğine tüm Ünye halkının katkısı bekleniyor.

Konu hakkında açıklama yapan Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Yazıcıoğlu “Kan, en temel hayat kaynağımızdır. Yapay üretimi olmayan kan sadece ve sadece insandan elde edilebilir. Günlük hayatta biz farkında olmasak bile hastane köşelerinde binlerce insanın bu temel hayat kaynağına ihtiyacı vardır.

Kim bir can kurtarırsa bütün insanların hayatını kurtarmış gibi olur üslubu ile hareket eden okulumuz Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eski adı ile Kız Meslek Lisesi, 2014 yılından beri ‘Kan Bağışı Can Bağışı, sloganıyla 10 kan bağışı organizasyonu düzenlemiştir. Bu kan bağışı organizasyonlarında toplamda 3600 ünite kan bağışı alınmış ve alınan kanlar ihtiyacı olanlar tarafından kullanılmak üzere Türk Kızılay’ına bağışlanmıştır.

Gerçekleştirdiğimiz bu 10 kan bağışı organizasyonuna göstermiş olduğunuz teveccüh ile milli birlik ve beraberliğimizin en güzel örneklerini sergiledik. Sayenizde kan bağışı organizasyonunda Türkiye’de sayılı okullardan biri olduk. İnşallah 11.’sini düzenleyeceğimiz bu organizasyonu 30 Ekim 2019 çarşamba günü Ünye Cumhuriyet meydanında gerçekleştireceğiz. Milli birlik ve beraberliğimize her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, şimdiye kadar gerçekleştirdiğimiz organizasyonlarda bir insana verilebilecek en güzel hediyeyi, kanını esirgemeyen siz değerli hemşehrilerimizi belirtilen tarihte ve yerde yine canlara can katmaya bekliyoruz.

Unutmayalım ki kan acil değil sürekli ihtiyaçtır.” Dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-