Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYE İÇİN VERDİKLERİ SÖZLERİ TUTSUNLAR

ÜNYE İÇİN VERDİKLERİ SÖZLERİ TUTSUNLAR
14 Aralık 2020 - 0:49

Büyük Birlik partisi il Başkanı Durmuş Zor A52TV kanalında yayınlanan Başkanla 52 dakika programında Oktay Fidan’ın sorularını yanıtladı.

Başkan Zor programda bir çok konuya değinirken önemli açıklamalarda bulundu.

SORUNLAR HEP AYNI

Başkan Zor,”Ticaret Odası Başkanlığı döneminde iyi fikirlerimizi söyledik ama Ünye’nin talihsizliği 30 yıldır böyle, geriye dönüp basın arşivine baksanız da görürsünüz.

Temel 4-5 konuyu biz hala ortadan kaldıramadık . Ben Akkuş Ve Niksar yolu bizi Akdeniz’e kadar bağlayacak, o yüzden Orta Anadolu bağlantı yolu diyorum. Birde Organize Sanayi ve Limanımız var. Şurayı yapalım burayı yönetelim dedik ama yapamadık.

 Bunların hepsi eksiklikleriyle bir bütün halinde duruyor. Sadece OSB’de ben şunu planlamıştım. 2018 yılında yapılan görüşmelerde 2019 yılının sonlarına doğru biteceğini planlanmıştı. İnşallah OSB ile ilgili konuşan arkadaşlarımız bu sözlerinin arkasında durur ve OSB’yi hayata geçmiş olur.

VERİLEN SÖZLER TUTULSUN

Benim kişisel hem de parti olarak muhalefet etme hastası değiliz. Bizim ekonomimiz, eğitimimiz falan iyi olursa ben Durmuş Zor olarak çok sevinirim.

Buralarda 30 yıldır eksiklik var. Biz Ticaret Odasına yine ulaştık yapmayın olmamalı dedik. Ünye, Çaybaşı, İkizce ve Akkuş’ta ilçelerle birlikte sivil toplumun da ki arkadaşlarımız ile söyledik. Bu bölgenin problemlerini dile getirdik. 2011 de planlanan bir iş 2020’de bir adım ileri gitmiyorsa kendimizi suçlayacağız. Birde abi dediğimiz kişinin abilik yapamadığını anlayacaklar.

Abilerini kenara bıraksalar kendileri ön plana çıkacaklar.

.BÜYÜKŞEHİR EŞİT HİZMET YAPMALI

Ben ilk başkan olduğum zaman basın açıklamalarımda da Ordu’nun Büyükşehir olmasından dolayı Sayın Valim ve Belediye Başkanım, Altınordu’da oturuyorlar ve oranın başkanı değiller. Çünkü Altınordu’nun da bir Başkanı ve Kaymakamı var.

19 ilçenin yerel yönetim olarak sorumlusunuz.

Baktığımız zaman Altınordu ve diğer ilçelere yeterli yatırım yok. Büyükşehir Belediyesi Altınordu’ya 10 tane hizmet yaparsa , 5 ve ya 6 tanede Ünye’ye yapacak demektir. Böyle olmuyorsa ve sizin yaptığınız yatırımın 100 tanesinin 80 tanesi Altınordu’ya yapılmışsa ve 20 tanesi diğer ilçeleere dağıtılmışsa burada Büyükşehirden söz etmek biraz zordur.

Merkezde oturanlar Ordu deyince, Altınordu’yu Ordu zannediyorlar. Artık Altınordu’nun bir ilçe olduğunu kabul edemiyorlar.

 Bunları üniversitede görebilirsiniz.

 Ordu Üniversitesi merkezde, peki Ordu Üniversitesi yokken Ünye’de fakültemiz vardı. Dört İlçede de dört fakültemiz vardı.

Arkadaşlarımız Ünye’de ikinci fakülteyi yapmak istiyorlar ama daha fakülteyi alamadılar ki fakülte kurmak istiyorlar. Ordu Üniversitesinin yönetiminden başında ki rektöründen alamadılar. Ben Ordu’yu bir bütün olarak kabul etmiyorum ben Altınordu’yu kabul ediyorum’’dedi..

ÖNCELİK SAĞLIK ÇALIŞANI ALIMINDA OLMALI

Covıd-19 döneminde hastanelerimiz yetmiyor diyorlar. Yapsınlar o zaman, başka yerlere yapıyorsunuz ya. Ordu 6 riskli illerden biri şuanda, Ordulular dün virüsten korunmayı biliyorlardı da bugün bilmiyorlar mı?

İstanbul’dan Ağustos ayında bir dünya insan geldi yaygınlaştı ve Ordu en riskli hale geldi. Ünye Devlet Hastanesinin kapasitesi tamamını kullanıyor muyuz? Kullanmıyor muyuz? Merak ediyorum. Hastane de boş yerlerimiz var ama personellerimiz yeterli olmadığı için kullanamıyoruz.  

  Sağlık çalışanların işleri çok zor biliyorsunuz ki peki yeni kadrolar da memurlar yerine sağlık çalışanlarına verilse ve ya alınsa yanlış olur mu? Memur alacaksanız sağlık çalışanı alın ne bileyim İmam hatibi ve belediyeye almayın. Belediyenin bir köye yapacağı hizmeti bir sene sonra yapsa kıyamet kopmaz. Ordu’da bütün hastaneler dolmuş, siz hastanenin kafeteryasına ve oto parkına hasta kabul edecek olmuşsunuz ama bununla ilgili personel var mı? Yok, öyleyse sağlık çalışanı alın”dedi..

BAŞKA 52 DAKİKA PROGRAMININ TAMAMINI İZLEYEBİLİRSİNİZ

https://youtu.be/aJ_me3FM17s
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-