Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı’nın Hedefi Şampiyonluk

Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı’nın Hedefi Şampiyonluk
13 Kasım 2019 - 21:59

Sezona müthiş bir galibiyetle başlayan Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımının parmak ısırtan güzel futbolu ve farklı galibiyeti gündemde yerini korurken hedeflerinin 3.Lig’de şampiyonluk olduğunu ifade eden takım teknik sorumlusu Muhammet Kışla, Sinop Kuzeyspor galibiyetini ve sezonla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ünye Şehir Stadı’nda geçtiğimiz Pazar günü oynanan ve Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımı’nın 10-1 üstünlüğü ile sona eren maçla ilgili olarak konuşan Teknik Sorumlu Muhammet Kışla sezona mutlu bir başlangıç yaptıklarını hedeflerinin ise şampiyonluk olduğunu söyledi.
Teknik Sorumlu Muhammet Kışla açıklamasında şunları kaydetti: “Sezona Sinop Kuzeyspor galibiyeti ile başladık. Böyle bir galibiyet için takımımıza inanıyor ve güveniyorduk. Takımımız zaten iyi bir takım, kolay değil bir şampiyonluk mücadelesi vereceğiz. Çetin bir mücadele olacak, çünkü grubumuzda bizden başka iddialı takımlar var. Sinop takımını da tebrik ediyorum, golle başladılar, iyi mücadele ettiler. Bizim takımımızın gücü de ortada, farklı bir galibiyet elde ettik. Bunun üzerinde çok durmayacağım. Kazanmamıza rağmen eksiklerimizin olduğunu biliyoruz. Önemli olan zayıf takımlara karşı ne yaptığınız değil, denginiz olan takımlara karşı nasıl mücadele ettiğiniz önemli. Ama biz güçlü bir takımız.
Ünye Şehir Stadı galibiyeti özledi
“Ünye Şehir stadı böyle bir galibiyeti hak etti bence bugün. Dolayısıyla bugün burada kazanmamızın ayrıca bir anlamı var. Ünye Şehir Stadı uzun zamandır galibiyete hasret kaldı. Çünkü bu stat kazanmaya alışkın bir stat. Ben ligdeki mücadelemizin gelecek haftalarda başka aşamaya geçeceğini düşünüyorum. Ünyeli sporseverler geldiler, destek verdiler. Ben bu desteğin özellikle bayanlar tarafından da artarak devam etmesini temenni ediyorum. Şurada gerçekten çok mükemmel bir takım var. Çok güzel bir takım var. Bu desteklenmesi gereken bir takım. Özellikle de bayan sporseverlerimiz maçlarımızı izlesin. Kimse kadın futboludur diye bunu küçümsemesin. Bu Türkiye ligidir, ulusal ligdir. Biz burada bir başarı için, bir şampiyonluk için mücadele ediyoruz. Herkes gelsin bu başarıda pay ortak olsun, pay sahibi olsunlar”
Federasyonun Yaşı Küçük Oyuncu Oynatma Kuralı
Kışla ayrıca federasyonun yaşı küçük futbolcu oynatma kuralına da tepki göstererek, “Türkiye Futbol Federasyonunun statüsünden kaynaklanan bir sorun var. Yaşı küçük oyuncu oynatma kuralı ile ilgili… Bugün biz bunun zorluğunu da yaşadık. Yaşı küçük oyuncu oynatma zorunluluğu, 90 dakika sahada tutma zorunluluğu… Hakikaten federasyon bu kuralı neyi düşünerek getirmiş oluyor bu konunun anlaşılmayan çok tarafı var. Bir taraftan Genç Kızlar Türkiye Şampiyonasını kaldırıyorsun, yerine de ligde yaşı küçük oyuncu oynatma zorunluluğu getiriyorsun. Bunun futbolun temel argümanları ile bağdaşacak bir yanı yok. Bu zorunluluk hepimizi olumsuz etkileyecek öyle görünüyor.
Böyle statüyü hangi nedenle yaptıklarını neyi düşünerek yaptıklarını bilmiyorum. Aslında bunun hata olduğunu onlar da biliyor. Yazıktır, günahtır. Federasyonun kadın futbolunu nereye götürmeye çalıştığının da soru işaretidir bu. Rakip takımın da statü ile ilgili bir problemi var esasında ama önemli olan bizim mücadelemiz, önemli olan bizim ne verdiğimiz, ne ortaya koyduğumuz, bugün çıktık sahada farklı kazandık. Mutluyuz. Şimdi gelecek haftaki maçımızı düşüneceğiz, ona hazırlanacağız”diye konuştu.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P