Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ünye El Ele Derneği Sayesinde Öğrenciler Yazarlarla Buluştu

Ünye El Ele Derneği Sayesinde Öğrenciler Yazarlarla Buluştu
22 Kasım 2019 - 17:12

Ünye El Ele Derneği tarafından 3. Geleneksel Kitap Kafe Buluşması gerçekleşti.

Ünye El Ele Derneği tarafından organize edilen ve El Ele Derneği Kitap Kafe salonunda düzenlenen 3. Kitap Kafe Buluşmasında genç yazarlar ile edebiyat söyleşisi gerçekleştirildi.

Düzenlenen organizasyona Kardeşim, Bahis ve Yanılgı kitaplarının yazarı Burak Yavuzyiğit ile Narin kitabının yazarı Betül Şengül katılarak öğrencilerin sorularını cevapladı.

Ünye El Ele Derneği Başkanı Fatih Uygun: “Gençlerimizi kitap okuma alışkanlığı elde etmesi açısından zaman zaman etkinlikler düzenliyoruz. Yine güzel bir buluşmaya ev sahipliği yaparak genç yazarlarımızı öğrenci kardeşlerimizle buluşturduk. Genç yazarlarımız deneyimlerini ve yazarlık konusundaki tecrübelerini aktaracaklar. Soru ve cevap şeklinde devam edecek programın hayırlı olmasını diliyorum. Okumanın kıymeti ile alakalı bu söyleşinin faydalı olacağı inancındayım” dedi.

Avrupa Birliği Projesinde Türkiye’yi en genç yazar olarak temsil eden Burak Yavuzyiğit şunları söyledi: “Ben bu işlerle çocukluktan beri uğraşıyorum. Yazmaya ilk önce masallarla başladım ve öykü ve şiirlerle devam ettim. 2016 yılında Avrupa Birliği Projesinde Türkiye’yi en genç yazar olarak temsil ettim. Daha çok genç yaşlardayım ve bu işte yazar oldum dediğimiz an bittiğimiz andır. Çünkü herhangi bir gelişme yapamayız. Yazarlıkta sürekli daha iyi şeyler üretmek gerekiyor.” diye konuştu.

Mart ayında çıkarttığı “Narin” isimli kitabıyla dikkatleri üzerine çeken Betül Şengül şunları:“Kitap yazmaya başladığımda ilkokul 3. sınıftaydım. Öğretmenlerimin beni keşfetmesi ile yazmaya devam ettim ve Mart ayında Narin isimli kitabımı çıkarttım. Kitapları ilginizi çeken kitaplar olmasına dikkat etmek gereklidir. Her kitabı okumalıyız çünkü her kitap bizlere farklı bakış açıları katmaktadır. Yazarlık kişinin içinden gelen bir şey ve ciddi bir eğitim gerektireceğini düşünmüyorum.” diye konuştu.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-