Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYE DOĞA VE YAŞAM PLATFORMU ÇAMLIK VE BİSİKLET YOLU İÇİN TOPLANDI

ÜNYE DOĞA VE YAŞAM PLATFORMU ÇAMLIK VE BİSİKLET YOLU İÇİN TOPLANDI
10 Ağustos 2020 - 18:12

Ünye Doğa ve Yaşam Platformu çamlık için toplandı.

Çamlığa yapılması planlanan projeyi istemediklerini belirten Ünye Doğa ve Yaşam Platformu Yöneticisi Kübra Aktürk, ayrıca bisiklet yoluyla ilgili de konuştu.

Ünye Doğa ve Yaşam Platformu Yöneticisi Kübra Aktürk, sahilin dokusunun bozulmasını istemediklerini ve bu anlamda bisiklet yolunun şehrin içerisine doğru ilerleyecek şekilde yapılmasınının daha doğru olacağını ifade etti.

Ünye Doğa ve Yaşam Platformu Yöneticisi Kübra Aktürk; “Biliyorsunuzki insanlar hep sevdikleri şeylerle sınanmak zorunda kalıyorlar. Bizlerde Çamlık ve sahil ile ilgili sürekli sınav halindeyiz. Çamlık ile ilgili sınavımız 2017 yılından bu yana ciddi şekilde devam ediyor. Çamlığın var olan imar planı, ormanlık alan statüsünden alınarak 5 parsele bölünmüş bir şekilde imara açık hale getirilmiş bir vaziyette şu anda patronunu bekliyor. Bizler çamlık’taki imar planının tekrar eski haline döndürülmesini ve hiçbir inşaat faaliyetinin yapılmamasını istiyoruz. Ünlülerin Çamlık’ta yapılmasını istediği çok şey var ama bunların hiçbiri için ne inşaat ne de beton gerekiyor. Orada var olan ağaçların bakımı yapılmalı, ağaçlar yenilenmeli, gerekirse yeni fidanlar dikilmeli, karanlık noktalar aydınlatılmalı ve orada yaşayan birçok sokak hayvanı ile ilgilenilmeli. Ünyeliler istediği tek şey bu.

Ayrıca sahilde yapılması planlanan bisiklet yolu projesi var. Bu proje yaklaşık 7,5 milyonluk bir maliyete sebep olacak. Ünyeliler sahilin dokusunun bozulmasını istemiyorlar ve biz yapay bir sahilimizim olmasını istemiyoruz. Bisiklet yolu tabikide yapılsın ama şehirle entegre bir şekilde yapılarak şehrin içerisine doğru ilerlesin.

Biz bu iki konu hakkında yerkililerin daha duyarlı olmalarını istiyoruz.” dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-