Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ünye bisiklet ve yürüyüş yolu projesi ortaya çıktı

Ünye bisiklet ve yürüyüş yolu projesi ortaya çıktı
31 Mayıs 2020 - 12:42

Ünye sahiline yapılacak olan bisiklet ve yürüyüş yolu için geri sayım başladı . Çalışmalarla ilgili Ordu Büyükşehir Belediye genel sekreter yardımcısı Bülent Şişman şu açıklamalarda bulundu.

Yaklaşık 4,5 km mesafede mevcut kaldırım hattı boyunca yapılması planlanan Ünye Bisiklet ve Yürüyüş Yolu Projesi, Otogar karşısından başlayıp Çamlık Girişine kadar devam etmektedir. İş kapsamında Kırkevler Plajında bulunan dalgakıranların onarılması, Otogar- Tabakhane Deresi arasında daha önce yapılan duvar imalatına ilave olarak 1430 m. betonarme duvar imalatı ile kaldırım genişletme çalışması ve iskele yanında bulunan menfezin onarılması planlanmaktadır. Ayrıca mevcut kaldırımın yenilenerek bisiklet ve yürüyüş yolunun oluşturulması (renkli asfalt kaplama), çöp kovaları, geri dönüşüm çöp kovaları, oturma bankları, yön ve işaret levhaları ile aydınlatma direklerinin montajı sonrası yapılacak peyzaj işleri ile birlikte çalışma tamamlanacaktır.
Mevcut kaldırım ve akıllı bisiklet güzergahının ilk 4,5 km.sini kapsayan Ünye Bisiklet ve Yeşil Yürüyüş Yolu Yapım İşi İhalesi 09.04.2020 tarihinde ihalesi yapılmış olup ihale süreci devam etmektedir.<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-