Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYE BİRLİK’TEN ÖNEMLİ KARAR

ÜNYE BİRLİK’TEN ÖNEMLİ KARAR
15 Aralık 2020 - 23:00

Ünye’de korona virüsle mücadele kapsamında uygulanan yeni kısıtlamalar, toplu taşıma araçlarına da yansıdı.

Geçtiğimiz günlerde hafta sonu yasağının getirilmesi itibariyle Ünye Birlik Şubesi araçlarının hafta sonu seferleri iptal edildi.

Ünye Birlik Şubesi İşletme Müdürü Fazlı Karaman konu hakkında yaptığı konuşmada şunları ifade etti;

“Biz kısıtlamalar konusunda çok zor durumdaydık. Biz Ünye, Fatsa ve Ordu olarak firmalarımızı birleştirdik ve merkezimiz Ordu’ya aldık. Arabalarımız yarım saatte bir hareket halindeydi. Kısıtlamalar gelince bizde şube olarak cumartesi ve pazar seferlerimiz kaldırdık. Kısıtlamalarda çalışmak zorunda kalan insanlar için sıkıntı var. Genelde bir seyahat kısıtlaması olduğu için araba çıkaramıyoruz. Cumartesi ve pazar günleri yazıhanemizde bir nöbetçi arkadaşımız oluyor ancak onlarda hafta içi olmak şartıyla randevu alıyorlar. Cumartesi günü saat 11’den sonra insanlar randevu için bizi arayabilirler.

Hafta sonu Ünye içinde olan ve çalışmaya Samsun veya Ordu’ya gidecek olan arkadaşlar kendi özel arabalarıyla ancak gidebilirler. Bizler de çok isterdik çalışmayı ancak genel kısıtlama olunca herkes evlerinde oluyor. Arabaların koltuk sayısı diyelim ki 35 ama ben covıd-19 nedeniyle 17 kişi ile seyahat etmek zorundayım. Ünye Birlik aşağı yukarı 80 yıllık bir firmadır. Bekir Şimşek başkanlığında Ünye’mize 40 yıllık hizmet vermektedir. Biz firma olarak alınan karar neyse en güzel şekilde uyarak örnek olacağız.” Dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-