Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ünye Belediyesinden Alışılan Görüntüler

Ünye Belediyesinden Alışılan Görüntüler
18 Ocak 2021 - 1:34

A52TV Genel Yayın Yönetmeni Yunus Zor, Gündem Arena programında öyle bir ayrıntıyı gündeme taşıdı ki, adete bir skandalı ortaya çıkardı.

Asli görevi Ünye’yi yönetmek olan Belediye Başkanları, belediyede sözde basın görevine soyunan fakat yapamayan kişiler yüzünden rezil oldular.

A52TV Genel Yayın Yönetmeni Yunus Zor ise bu konuda şöyle konuştu ; ”Bazen kadrajda ekrana bakarken insanın dikkatini çekiyor. Ben 18 yıldan beri basın camianın içerisinde olan bir insanım, kamerayı eline almış olan bir insanım ama böyle bir rezilliğe ilk kez şahit oldum

Ünye Belediyesi bugün gelinen noktada acizliğini ortaya koymuştur.Ben bu görüntülerde Orhan Bey adına üzüldüm.

Kamerayı çekmek ve mikrofon tutmak bir şereftir. Ben o şerefli mesleğin içerisinden geliyorum. Bir Belediye Başkan Yardımcısına mikrofon tutturarak bir Belediye Başkan Yardımcısına röportaj yaptırmanız tamamen acemiliktir. O kamerayı tutan kişiye yazık, sen o mesleğin ne olduğunu kavrayamamışsın. Şeytan ayrıntıda gizli olabilir, bunu kimse de fark etmemiş olabilir. İşi bilmediğiniz her halinden belli diyorum ve susuyorum.”

Programda konuşan Karadeniz Radyo Televizyon ve Gazeteciler Dernek Başkanı Cihan Çakır ise konuyla ilgili;

“Benim birinci sorum şu, Orhan Güler orada mikrofon tuttuktan sonra açıklama yaptı mı?Yoksa sadece mikrofon tutmak için mi orada bulunuyor?

İkinci sorum ise Kamera arkasında da başka bir Başkan Yardımcısı mı var? 127 binlik bir Belediyenin, hani mangalda kül bırakmıyoruz ya, 20-30 İlçeden büyüğüz ya, bunu da sormak istedim.”

Ünye Belediyesi hangi ara bu duruma düştü?

A52TV Genel Yayın Yönetmeni Yunus Zor ;

“Hüseyin Tavlı Başkanı severim ve sayarım ama Başkanın eskiden şöyle bir söylemi vardı. Başkandan çok yanında bulunan Kraldan çok Kralcı olan ve koltuğu görünce bir tarafları değişen arkadaşlarımızdan bir tanesi dedi ki “bizim basına ihtiyacımız yok, kendi sosyal medya hesaplarımız var ve kameramız, mikrofonumuz var”

arkadaşım senin mikrofonun ekranda göründüğü gibi olur. Senin basın mensubuna ihtiyacın var. Maaşını alan ve boş boş oturan insanın o gün orada mikrofonu tutturması gerekiyordu.”

Karadeniz Radyo Televizyon ve Gazeteciler Dernek Başkanı Cihan Çakır,

“Ben size bu şekilde konuşan arkadaşı takdir ve tebrik ediyorum. Ünye Belediyesine böyle bir görüntüyü yakıştırdığı için . Basın ihtiyacımız yok demesi de boşuna değilmiş.

Bugün görüldüğü gibi,elaman olarak Başkan yardımcılarını kullanacak kadar büyük bir adammış.

Halk Tepkili

Ama halkın tepkisi de çok,”yazıklar olsun Ünye’yi böyle vizyonsuz kişilere mi emanet ettik” diyen yüzlerce kişi var.”dedi

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-