Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYE BELEDİYESİNDEN BÖLGEDE BİR İLK

ÜNYE BELEDİYESİNDEN BÖLGEDE BİR İLK
12 Aralık 2020 - 2:46

Ünye Belediyesi, hayata geçirmeyi planladığı “çocuk trafik eğitim pisti” projesi ile bölgede bir ilke imza attı. Proje tamamlandığında ilk ve orta dereceli öğrenciler, Ünye Belediyesi ve emniyet müdürlüğü trafik şube ile birlikte çocuklara trafik bilincini aşılayacak.

Ünye belediyesine ait Cevizdere mevkiinde at hanı olarak bilinen tesise ek olarak yeni bir proje hayata geçiriliyor. Ünye Belediyesi Plan ve Proje Müdürü Sibel Cerrahoğlu’nun çizimlerini yaptığı ve Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın da desteklediği proje kapsamında 4 bin 700 metrekarelik alanda çocuklara yönelik “trafik eğitim pisti” projesi hizmet vermeye başlayacak.

Çocukların trafik bilincini birebir yaşayarak almasını hedefleyen Ünye Belediyesi, bu alanda trafikte karşılaşılabilecek çeşitli yolların yanı sıra bisiklet yolu, üst geçit ve minyatür binaları da inşaa edecek.

Proje hakkında bilgi veren Ünye Belediye Başkan yardımcısı Ali Kemal Mehel;

“Ünye Belediyesi binicilik tesislerinin olduğu alan ve burada ek olarak 11 dönümlük bir yerimiz vardı. Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı Bey’in talimatlarıyla bu arazide araştırmaya girdik. Bu atıl alanı da buraya gelen gerek at binmek için gerekse doğadan faydalanmak isteyen vatandaşlarımız için geldiklerinde daha güzel zaman geçirmeleri için bir trafik eğitimi verebilmeleri için alan olması için pist hazırlığına girdik. Burada çocuklar ve gençler için trafik ile alakalı ne kadar kural var ise uygulamalı öğrenerek bilinçli bir sürücü olmalarını hedefliyoruz. Proje yaklaşık 2 ay sonra hizmete açılmış olacaktır.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-