Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYE BELEDİYESİNDE ZİMMETLER BİTMİYOR

ÜNYE BELEDİYESİNDE ZİMMETLER BİTMİYOR
19 Eylül 2019 - 2:24

Ünye belediyesi’nde eski başkan Ahmet Çamyar ve ekibinin görevden alınması ile başlayan süreç devam ediyor. Bu süreçle ilgili en son yaşanan gelişme ise Belediyede ki dönemin müdürlerine zimmet çıkması oldu.

Bilindiği gibi Sayıştay’ın Ünye belediyesi’ndeki incelemelerin ardından hazırlanan raporlarda Başkan ,başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve bazı müdürlere zarflar gitmiş savunmaları istenmişti.

BU OLAYLARIN DEVAMI BU HAFTA YAŞANDI 5 KİŞİYE ZİMMET ÇIKTI

Eski Belediye Başkanı Ahmet Çamyar döneminde vekaleten müdürlük yapan 3 isme ve özel kalemde bulunan 2 isme zimmet çıktı. Sayıştay tarafından hazırlanan rapora göre belediyede ki 5 isme zimmet çıkmasın ardından dosyanın nihai sonuca bağlanması için savunmaları istendi.

Özellikle raporda dikkat çeken hususlardan biri ,Belediye Başkan yardımcısının yurtdışı gezisi için özel kalemden harcanan yüksek miktarda para ve Belediyenin İstanbul , Ankara’da konaklama ve diğer harcamalar olarak dikkat çekti.

ALEM PARALARINI BELEDİYE ÖDEDİ

Daha önceki haberlerimizde de belirttiğimiz gibi tek tek incelenen faturalarda konaklamaların yüksek olduğunu farkeden Sayıştay müfettişleri, özellikle Ünye Belediyesi’nin İstanbul’daki otel faturalarını incelemeye almışdı.

Gerek Ünye belediyesi’nden, gerekse İstanbul’daki konaklanan otelden alınan bilgiler ışığında alem yaptıkları ortaya çıkmış ve bizde ‘’EMİT FUARI BAHANE , ÇAMYAR’LA HAYAT ŞAHANE’’başlıklı haber ile olayları kamuoyu ile paylaşmıştık.

FATURA DÖNEMİN MÜDÜRLERİNE KESİLDİ

Kısacası Ahmet Çamyar ve ekibi Ünye Belediyesinin sefasını sürdü müdürler ise cefasını çekmeye devam ediyor. Yediler içtiler ,Karun olarak gittiler faturayı da müdürler ve millet ödeyecek.

Görevden alınmalarına rağmen halen suların durulmadığı Belediyeye, kolay kolay huzur gelmeyecek.Zira ileri ki günlerde Çamyar  döneminin pislikleri daha çok ortaya çıkacağa benziyor.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-