Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

Ünye Belediyesinde Gergin Toplantı

Ünye Belediyesinde Gergin Toplantı
05 Kasım 2019 - 16:54

Ünye Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısında Belediye Başkanı yoktu ama tansiyon yüksekti.

11 gündem maddesi ve 2 gündem dışı maddenin görüşüldüğü toplantıda özellikle imar maddeleri konusunda tansiyon yükseldi. Maddeler görüşülürken İyi Parti Meclis Üyesi Murat Çıraklı komisyonun aldığı kararlara tepki koydu. Meclis toplantısında sık sık söz alan Murat Çıraklı yapılan uygulamaların keyfi ve kabul edilemez olduğunu belirtti. Çıraklı aynı zamanda Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne de yüklenerek Ünye’ye daha fazla yatırım yapmaları yönünde istekte bulundu.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve 11 kişinin olmadığı Kasım Ayı toplantısı beklenenin üzerinde gergin geçerken Meclis Başkanı Orhan Güler ve İyi Parti Meclis Üyesi Murat Çıraklı arasındaki yaşanan diyaloglar zaman zaman tansiyonun yükselmesine sebep oldu.

Ünye Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısının açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Orhan Güler; “

“Dün Ünye’mizde ilk kez atık toplama ihalesi yapıldı. 3 yıllık ihale yaptık. Yıllık 120 bin lira+KDV yani aylık bazda 10 bin liraya gelecek şekilde ihalemizi gerçekleştirdik. 2 ve 3. Yıllarda ise tefe ve tüfe oranında artış olacak. Önceki yıllarda da bu yapılıyordu, ancak resmi bir ücret mukabilinde değildi.

Ağustos ayında başladığımız Ünye’nin muhtelif mahallelerinde betonyol döküm işlerimiz vardı. Onlarda %20 artışla beraber birkaç gün içerisinde ilk etabı tamamlanacak. Bundan sonraki süreçte 360 Bin TL’lik bir beton yol ihalesi yapıyoruz. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte bir protokol yaptık. Bunun karşılığında büyük şehrimizin de yol ağında olan yollara beton dökeceğiz. Bunun karşılığında da malzeme alacağız.

Geçtiğimiz günlerde Başkanımızın bahsettiği yağmur su hatları ile ilgili OSKİ ihale yapmıştı. Müteahhit arkadaş Atatürk Mahallesi’nde işe başladı. Ondan sonra İpekyolu’ndaki bakslarda işe devam edecek. Bunlar 1 metreye 1,5 metre olan büyük bakslar. ” dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-