Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYE BELEDİYESİNDE FETÖ SORUŞTURMASI ENGELLENDİ Mİ?

ÜNYE BELEDİYESİNDE FETÖ SORUŞTURMASI ENGELLENDİ Mİ?
19 Ocak 2021 - 23:28

A52 TV ekranlarında yayınlanan Kaptan Köşkü programında açıklama yapan Karadeniz Radyo Televizyon ve Gazeteciler Dernek Başkanı Cihan Çakır gündeme bomba bir iddia attı.

FETÖ operasyonları kapsamında 2016 yılında yürütülen soruşturmalara dışarıdan müdahalelerin olduğunu belirten Çakır, Ünye Belediyesi’nde de bazı isimlerin soruşturulmasının önüne geçildiği iddialarının kendisine ulaştırıldığını belirtti.

Çakır ,dönemin belediye Başkanı Ahmet Çamyar’a, dönemin Cumhuriyet Başsavcısı tarafından belediye ile ilgili bir FETÖ listesi verildiği ve bu listenin soruşturulmasını Ahmet Çamyar’ın engellediği yönünde bilgi geldiğini açıkladı.

Kendisine bu bilginin Ahmet Çamyar’a yakın bir şahıs tarafından verildiğini ifaden Çakır, programda yaptığı konuşmada böyle bir listenin olup olmadığını ve Ahmet Çamyar’ın bu soruşturmaya engel olup olmadığı iddiasının aydınlatılması gerektiğini belirtti.

Belediyede çalışan yüzlerce kişinin töhmet altında kalmaması adına programda yapmış olduğu açıklamanın bir an önce haberde adı geçen kişiler tarafından açıklanması gerektiğini ifade eden Çakır,

bu konuda Cumhuriyet Savcılarını ve şuanki Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’yı ,sayet Belediyede yarım kalan bir Fetö operasyonu varsa adaletin yerini bulması için göreve davet etti.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-