Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYE BELEDİYESİ, EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISINI YAPTI

ÜNYE BELEDİYESİ, EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTISINI YAPTI
01 Eylül 2020 - 15:32

Ünye Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı

Julkaissut Çakır Medy Tiistaina 1. syyskuuta 2020

Ünye Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı, pandemi tedbirleri kapsamında Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri salonunda gerçekleştirildi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı evinde karantinada olduğu için meclis toplantısına katılamadı. Meclis topşlantısına katılamayan iki isim ise Ak Parti Meclis Üyesi Ahmet Şahin ve İyi Parti Meclis Üyesi Murat Çıraklı oldu.

Meclis toplantısında 8 gündem maddesi görüşülürken, 1 madde de gündem dışı olarak onaylandı.

Gündem dışı olan madde, Ünye Belediyesi’nin kredi çekmek için yetki isteme talebi oldu. Kamulaştırma yapılmak adına yaklaşık 4,5 Milyon TL iller bankasından kredi çekme talebi için oylama yapıldı.

Bir diğer dikkat çekici madde ise usman kadro açılması için iki kişilik uzman tahsis yetkisi alındı.

Fatsa Ünye Çevre İlçeleri Şehit ve Gazi Yakınları Derneğine, Sakatlar Derneğinin üstünde bulunan bina tahsis edildi.

Mecliste dikkat çeken diğer bir olay ise muhalefet meclis üyeleri Saadet Partisi sözcüsü Kerim Ateş ve CHP Meclis Üyesi Kemal Maral’ın söz almaları oldu.

Saadet Partisi Sözcüsü Kerim Ateş, Büyükşehir’e yüklenerek çamlık ve bisiklet yolunu eleştirirken, CHP’li Kemal Maral ise köylerdeki su sıkıntısına dikkat çekti.

Diğer meclis maddeleri ise şöyle;

1)     Belediyemizce 29 Ekim 2020 tarihinde Binicilik Tesislerinde düzenlenecek olan Cumhuriyet Koşusu Rahvan At Yarışları için ödül miktarının belirlenmesi(Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü)

2)     Belediye Meclisinin 03.12.2019 tarih ve 152 sayılı Meclis Kararı ile uygulanan Gelir Tarifesine ilave olarak eklenmek üzere Belediye Meclisine sunulan 04.08.2020 tarih ve 70 sayılı meclis kararıyla tarife komisyonuna havale edilen işgaliye bedellerinin tarife komisyon kararının görüşülmesi talebi(Zabıta Müdürlüğü)

3)     Fatsa Ünye Çevre İlçeleri Şehit ve Gazi Yakınları Derneğinin 12.08.2020 tarih 10204 sayılı dilekçesine istinaden Belediye kanununun 75/C maddesi gereğince Şehit ve Gazi yakınlarının moral ve motivasyon sağlaması, sosyal ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla Ortak Hizmet Projesinin hazırlanması(Plan ve Proje Müdürlüğü)

4)     04.08.2020 tarih ve 65 sayılı Belediye Meclis Kararı ile İmar Komisyonuna havale olunan İlçemiz Atatürk Mahallesi 540 ada 2 numaralı parselin bulunduğu imar adasının Güney cephesinde bulunan yapı yaklaşma mesafesinin kaldırılması şeklinde plan değişikliği talebi (İmar ve Şehircilik Müd.)

5)     04.08.2020 tarih ve 66 sayılı Belediye Meclis Kararı ile İmar Komisyonuna havale olunan İlçemiz Göbü Mahallesi 109 ada 5 numaralı parselin bulunduğu alanda 10 metre en kesitli imar yolunun kaydırılması ve yeni oluşan imar adası içerisinde kalan, Karayolu cephesinde 3.55m ve 4.95m yapı yaklaşma mesafeli 18,60*3,45*11*3,43*4,87*2,92*13,74*3,01*11,04 m ebatlarında yapı kütlesi belirlenmesi şeklinde imar planı değişikliği talebi (İmar ve Şehircilik Müd.)

6)     İlçemiz Kent merkezinde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Bitişik Nizam yapılaşma koşullu, Ticaret (T1) arazi kullanım kararlı alanlarda plan notu ilavesi talebi (İmar ve Şehircilik Müd.)

7)     1/1000 ölçekli Revizyon ve İlave İmar planı notlarının “Emsal uygulaması yapılan böIgelerde gereken otopark ihtiyacının yüzde ellisinin kapalı olarak karşılanması zorunludur.” şeklindeki 35. maddesinin revize edilmesi şeklinde plan notu değişikliği talebi (İmar ve Şehircilik Müd.)

8)     2 Adet Uzman Kadrosunun ihdas edilmesi talebi(İnsan Kayn.ve Eğit.Müd.)

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-