Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYE BELEDİYESİ 2 SENEDE SATIŞA ÇIKTI

ÜNYE BELEDİYESİ 2 SENEDE SATIŞA ÇIKTI
19 Ocak 2021 - 1:42

Ünye Belediyesi bir binasını daha satıyor.

Ünye Belediyesine ait Döner Çeşme meydanında bulunan ve  Ordu Büyükşehir Belediyesine kiraladığı binayı  satışa çıkardı.

Yapmış olduğumuz araştırmalara göre şu anda Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin kullandığı Döner Çeşme meydanın da ki binayı  Ünye Belediyesi borçlarına karşılık SGK önerdi.

Ünye Belediyesi’nin sessiz sedasız yürüttüğü satış işlemi , A52 TV ekranlarından yayınlanan KAPTAN KÖŞKÜ programında Karadeniz Radyo Televizyon Ve Gazeteciler Dernek Başkanı Cihan Çakır’ın yapmış olduğu açıklama ile ortaya çıktı.

Çakır’ın  programda  yapmış olduğu açıklamanın ardından belediyenin bir binasını daha satışa çıkarmasına vatandaşlar tepki gösterdi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ,göreve geleli 2 sene henüz olmasına rağmen önce kırsal kesimdeki binaları satmış, ardından da  15 Temmuz meydanı’ndaki 3 dükkanı büyükşehir’e devretmişti. Simdi ise satışta ek hizmet binası var.

Henüz belediye başkanlığı görevinde 2 yılını doldurmayan Başkan Hüseyin Tavlı’nın, belediyeye ait taşınmazları tek tek elden çıkarması belediyede işler kötümü gidiyor sorusunun sorulmasına neden oldu.

Bilindiği gibi belediyeye para kazandırmak için, çay,tost ve son olarak hurma balı satan Başkan Tavlı’nın , evdeki hesap çarşıya uymamış olacak ki, binaları tek tek satarak belediyeyi kurtarmaya çalışıyor.

Elinde hazır halde bulunan ve değer olarak paha biçilmez taşınmazlarını 2 yılda satan  bir Belediye Başkanı çıkmış buna rağmen birde ‘’paramız var’’açıklaması yaparak    yeni iş merkezi yapmaya kalkıyor ki, ağlanacak halimize gülmeye başlıyoruz.

Adama demezler mi,siz  ilk önce elinizdeki hazır olan binalara  sahip çıkın yeter.

Belediyeyi iyi yönetemediniz ki, önce meclisten 7 milyon kredi istediniz.Yetmedi kırsalda ve merkezde ki binaları satmaya başladınız.

Evet sayın Tavlı size soruyoruz,

 127 binin hakkı olan binaları babanızın malı gibi satmak doğru mu?

Bu binalar baba malı olsa satar mıydınız?

Sizden sonra Belediyeye verdiğiniz kamu zararı nasıl karşılanacak?

Hani belediyenin parası vardı?Ne oldu da bu binaları tek tek satmaya başladınız?

Sağlık ocağının yanına yapmayı düşündüğünüz iş merkezini bu binaları satarak mı yapacaksınız?

Sat borçtan kurtul anlayışı ile belediye yönetilir mi?

Ve halkı çalışıyoruz diye böylemi kandıracağınızı sanıyorsunuz?

Vatandaşın sesine kulak verin ve bu satıştan bir an önce vazgecin.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-