Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNYE 1957 SPOR KONGRE KARARI ALDI

ÜNYE 1957 SPOR KONGRE KARARI ALDI
30 Eylül 2020 - 14:35

Ünye 1957 Spor yönetim kurulu bugün düzenlediği basın toplantısında kongre kararı aldığını duyurdu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Başkan Ahmet Yıldıran, Ünye 1957 Spor’un kongreye gittiğini belirterek, kongrede aday olmayacağını ifade etti.

Ünye 1957 Spor Başkan Ahmet Yıldıran, yaptığı konuşmada şunları ifade etti;

“Bildiğiniz gibi Ünye Sporu dört banda almıştık. Bu pandemi sürecinde liglerin iptali gerçekleşti. Bizlerin 19 puanı vardı Ünye sporu ligde bırakarak Yönetim Kurulu arkadaşlarımızla almış olduğumuz sorumluluğu yerine getirdik. Bildiğiniz gibi Ünye Spor olağanüstü kongre yapmıştı, biz şimdi normal olağan kongremize gidiyoruz. Burada yaklaşık bir buçuk ay önce başkanımız ile görüşmemizde yönetici arkadaşlarımızdan bizleri kulübü bırakmamamızı söylemişti biz bu süreçte bekledik, o ara devreye Belediye başkanımızın ve Kaymakamımızın rahatsızlıkları girdi, bu nedenle kongre sürecimiz uzadı.

“Kulüblerin önünü açmak adına kulübü kongreye götürüyoruz.”

Biz liglerin Ekim ayının sonu başlayacakmış gibi İlçe Başkanımız ile görüşüp, transferlerimize başladık. Bu sürede yaklaşık 12-14 tane oyuncu ile görüştük ve transferlerimizi yaptık. Ünye Sporun kongresini yapmamız gerekiyor, Ünye’de kulübe talip gençlerimiz ve iş adamlarımız var. Bizde kulüblerin önünü açmak adına kulübü kongreye götürüyoruz. Bu süreçte amatör sporcularımızın liglerin başlaması konusunda bir isyanı var. Liglerin başlayacağı belli olmadığı için bizde sürecin önünü kapatmamak için bir an önce kongreyi gerçekleştirelim diye düşündük. Kulübümüzün kongresini 16 Ekimde çoğunluk olmazsa eğer Ticaret Odasında 23 Ekimde saat 17.00 da yapmayı düşünüyoruz. Bu konuları kamuoyunda bilgilendirmek istedik. Biz Ünye Spor yönetimi olarak da kendimizle aday değiliz.” dedi.

Ünye 1957 Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Ecioğlu, ise şunları söyledi;

 “Kulübü devre arasında şansızlıklar içinde dört puanla aldık ve ana amacımız ligde kalmaktı. Eski yönetimden arkadaşlar ve Ünye kamuoyu hep birlikte ile bir araya gelerek yeni bir yönetim oluşturduk. Bu süreçte bizlere sayın kaymakamımız ve belediye başkanımız sağolsunlar çokyardımcı oldular.Kulübümüzü ligde bıraktık. Bundan sonraki süreçle alakalıkulübün önünü açmak adına Ünye’deki işadamlarımız ve yeni ilgili arkadaşların talip olması durumu içinde kongreye gitme kararı aldık. Biz her zaman yönetimin içinde ya da dışında Ünye 1957 Spor’un her zaman yanındayız ve yanında olmaya da devam edeceğiz.” dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-