Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

Ünye 1957 Spor Başkan Adayından Bomba Açıklamalar

Ünye 1957 Spor Başkan Adayından Bomba Açıklamalar
28 Kasım 2019 - 22:50

Bu günkü Cevizdere Tesislerinde yapılması planlanan Ünye 1957 Spor’un 2. kongresinde de çoğunluk sağlanamadığı için kulüp kayyuma kaldı.

Kongre’de Ahmet Yıldıran liste çıkarmasına rağmen listesi oylamaya alınmadı.

Tartışmaların yaşandığı kongre sonrası gazetemize konuşan Başkan Adayı Yıldıran “Biz bu takım kayyuma kalmasın, amatöre düşmesin diye mücadele ederken birileri hep çomak sokma peşine gittiler. Biz Ünyeli isek bu takımı kayyuma bırakmayacağız. Bu takım şehrimizin takımı ise herkes sahip çıkacak. Bu takım kayyuma kalırsa bu Ünye’nin ayıbıdır. Biz bu ayıbın içinde olmadık ama ayıbın içine girmek isteyen insanlar oldu. Onlara yazıklar olsun.” dedi.

Ünye 1957 Spor Kulüp Başkan Adayı Ahmet Yıldıran, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

Kongrede dolaplar döndü

“Gerçekten Ünye’ye ve Ünye1957spor’a yakışmayan bir kongre süreci yaşadık. Bugün listemize hazırladık. Yaklaşık 20 gündür arkadaşlarımızla, iş adamlarıyla, belediye başkanımızla, ilçe başkanımıza ve oda başkanlarımızla görüştük. Arkadaşlarımızı bugün kongrenin saat 17:00’da gerçekleşeceği ile ilgili bilgilendirdik ama kongre saat 16:00’a çekildi. Arkadaşlarımız ve yönetim kurulu üyelerimizle oraya gittik ama bazı gazeteci diye geçinen arkadaşlar, orada bu zamana kadar gerçekleşen kongrelerden farklı şekilde bir şeyler uydurmaya başladılar. Çünkü belli hesaplar içerisine girmişler. Biz kendilerine de, Ünye 1957 Spor takımına da bunu yakıştıramadık. Herkes bir hesap içine girmiş. Biz bu hesapların içinde olmayız.

Biz Ünyespor’u nefesimiz bitene kadar seviyoruz.

Bu sevgimizi kimse öldüremez. Biz bu takımda en alt yapıdan en üst yapıya kadar görev aldık. Futbol oynadık, yöneticilik yaptık, başkanlık seviyesinde bir yerlerde bulunduk. Ekonominin bile düzgün gitmediği bir zamanda arkadaşlarımız fedakarlık yaparak bu yönetime girdiler. Bizler bu takım kurtulsun diye mücadele ederken bazı arkadaşlar kayyuma kalsın, kayyuma kalınca birilerine veririz diye düşünerek hareket ediyorlar.

Bugünkü Kongre’de biz listemizi vermemize rağmen bazı gelişmeler oldu. Ben yakıştıramadım. Biz buraya paramızdan, zamanımızdan, işimden fedakarlık etmemize rağmen bazıları belli hesaplar içine girmişler. Biz bu hesapların içinde olmayız.

Başkanlara teşekkür

Belediye başkanımız da, ilçe başkanlarımız da, kamuoyu da bu durumu görsünler bilsinler. Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız İrfan Akar’a teşekkür ediyorum, oraya geldi ve olayları gördü. Bu, hiç Ünye’ye yakışan bir seçim olmadı. Ayrıca bu zamana kadar kongrelerde çoğunluk sağlanamamasına rağmen kulübü aldılar. Bugün ise birileri kendi hesaplarına göre problem çıkardı.

Yazıktır, günahtır.

Bu hafta çok önemli bir maça çıkacak olan bu takımın altına dinamit koyan kişiler, sözde gazeteci İrfan Tosun ve kulüp başkanı Hamza Alp’tir. Kendileri farklı hesaplara girmişlerdir. Ünye halkı bugünkü kongrede yaşanan süreci gördü. Yazıklar olsun diyorum. Bu hafta bizim bu takımı ateşlememiz lazımdı. Üzerimizde olan takımları yakalamamız için bir fırsat varken biz bunu bugün kaçırdık. Bu takımın kayyuma kalmasından nemalanan insanları göreceğiz. Yazıklar olsun.

Biz bu takım kayyuma kalmasın, amatöre düşmesin diye mücadele ederken birileri hep çomak sokma peşine gittiler. Biz Ünyeli isek bu takımı kayyuma bırakmayacağız. Bu takım şehrimizin takımı ise herkes sahip çıkacak. Bu takım kayyuma kalırsa bu Ünye’nin ayıbıdır. Biz bu ayıbın içinde olmadık ama ayıbın içine girmek isteyen insanlar oldu.

Ünyespor düşmanı ilan ediyorum

Onlara yazıklar olsun. İrfan Tosun bugün oraya gelmiştir, kongreyi bilerek germiştir. Ben bu saatten sonra onu Ünyespor düşmanı ilan ediyorum. Biz bu takıma sahip çıkmayı istedik, onlar ise takımın önünü kestiler.

Süreci yakından takip edeceğiz

Bundan sonraki süreçte adaylarımızın devam etmesi konusunda yönetim kurulu arkadaşlarımızla bir araya gelip kararımızı veririz. Biz Ünye için ve Ünye 1957 Spor için ne gerekiyorsa onu yaparız. Bizler yaşamımızı Ünye’de sürdürüyoruz. Dışarıdan bir kişi gelip de bu takıma sahip çıkacak değil. Bizler Ünye’de kazanıyoruz Ünye’de harcıyoruz. Takım bizim takımımız.

Şu an yanımda biri memur biri esnaf iki arkadaşım var. Bu arkadaşlar bile taşın altına elini koydular. Bazıları, bol paranın olduğu yerde kanlı gömlek vardır diyorlar. Biz kanlı gömlek falan giymedik. Biz Ünye’ye sahip çıkıyoruz. Biz parasız dönemde başkanlığa çıktık. En kötü şartlarda bugün bu takımı kaostan kurtarmak için arkadaşlarımızla elbirliği yaptık. Ama bugün yaşanan sahtekarlığı gördük.

Güzel bir yönetim yaptık

Son olarak şunları belirtmek istiyorum, çok güzel bir yönetim yaptık. Yönetimimizde değerli insanlar, değerli iş adamlarımız var. Ayrıca yönetimde olmayıp bizim samimiyetinize güvenerek yanınızdayız diyen insanlar var. Ayrıca, ‘Sizler bu kulübün içerisinde olursanız yaptığımız yardımların nereye gittiğini biliriz, gözümüz arkada kalmaz’ diyen esnaf grubu var. ‘Bu zor dönemde takıma sahip çıkıyorsunuz, sizden Allah razı olsun’ diyen halk var. Ben yönetim kurulu arkadaşlarıma, iş adamlarımıza, Belediye başkanımıza, ilçe başkanımıza, teşekkür ediyorum, hepsinden Allah razı olsun.

Bu sahtekarlığa ayak uyduran İrfan Tosun ve Hamza Alp’i Ünye huzurunda bir kez daha kınıyorum. ” dedi.

Başkan Adayı Ahmet Yıldıran’ın yönetim kurulu üyesi Muharrem Som;

“Biz yönetim kurulu olarak kongrede başkanlığa talip olduğumuz için listemizi oluşturduk. Yönetim kurulu arkadaşlarımızla beraber kongreye gittiğimizde İrfan Tosun Bey ‘Burada 41 tane imza olması gerekir. Olmazsa kongre olmaz. Kayyuma kalır.’ dedi. Bu prosedür gereği doğrudur. Ben 2014-2015 yıllarında Ünyespor Kulüp Başkanlığı yapmış bir insan olarak söylüyorum, Ünyespor tarihinde hiçbir kongre bu kadar yasal prosedürlere uygun bir şekilde yapılmamıştır. Herkes herkesin yerine imza atmıştır. Bu 3 yıl önce de böyleydi, 5 sene sonra da böyledir.

Bu işin arkasında nemalanma mı var?

Ünye 1957 Spora sahip çıkmak isteyen bir başkan ve yönetim kurulu üyeleri var. Biz ölü bir takımı diriltmeye çalışırken, adamların önümüze set olmasını anlayamıyorum. Mesela Hamza abi nasıl bizim önümüze set oluyor? Hamza abi ‘bırakacağım’ diyor. Hamza Abi’nin bu durumdan nemalanması gibi bir şey mi var? Yani bir yerden para mı gelecek, orada neden bekliyor?

Biz bazı şeyleri değiştirmek için kendimizden fedakarlık yapmayı göze alıyoruz. Onların sigortalı bir işçi olabilmeleri için, takıma sıcak bir yemek sunabilmek için uğraşıyoruz. Hatta Başkan, bu maçta primi daha yüksek tutalım dedi. Biz bu düşüncelerle oraya giderken insanların bu şekilde önümüze çıkmasını yadırgıyorum.

Ünye Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı Bey’e şunu söylüyorum, 120 bin nüfuslu bir ilçenin takımı böyle olmamalı, bu takım kayyuma kalmamalı, bu takıma sahip çıkılmalı. Bu takımda dürüst yönetim, dürüst başkan ve dürüst insanlar var. Bu takıma sahip çıkılmasını canı gönülden söylüyorum.

İrfan Tosun ve Hamza Alp abilerimi Allah’a havale ediyorum.” Dedi.

# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P