Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNTİSAD, FAM TRIP ORGANİZASYONUNU DEĞERLENDİRDİ

ÜNTİSAD, FAM TRIP ORGANİZASYONUNU DEĞERLENDİRDİ
17 Ekim 2020 - 12:50

Ünye Turizm İşletmecileri Otelciler, Restoranlar, Kafeler ve Seyahat Acentaları Derneği (ÜNTİSAD) Başkanı Öznur Özkan Güdek ve yönetim kurulu üyeleri bugün Motto Restoran’da basınla kahvaltıda bir araya gelerek Ünye-Ordu FAM TRIP Projesi kapsamında Ekim Ayının ilk haftası düzenlenen organizasyonu değerlendirdi.

41 yerli ve yabancı tur operatörünü 5 gün boyunca Ordu’nun çeşitli yerlerini gezdiren Ünye-Ordu ÜNTİSAD Başkanı Öznur Özkan Güdek, gerçekleştirdikleri değerlendirme toplantısında turizme katkı sağlamak için düzenlenen bu organizasyonların devamını getireceklerini belirttiler.

ÜNTİSAD Başkanı Öznur Özkan Güdek yaptığı konuşmada şunları ifade etti;

“Güzel çalışmalar yaptık. En güzeli de pandemiden sonra yavaşlayan turizmin Fam Trip ile aktif hale getirdik. Pandemi de biz bu işlerin daha da yavaşlayacağını düşünürken Ünye çok güzel karşıladı. Otellerimiz dolu dolu geçirdi. Çorum, Sivas, Tokat ve Amasya’dan gelenler oldu.  Diğer il ve ilçeleri o kadar bilmiyoruz ama biz Ünye olarak iyiydik. İşletmeler olarak da güzel geçti. Katılımcı arkadaşlarımızın birçoğu iş nedeniyle gelemedi ama bir araya geldiğimiz de onların düşüncüleri bu şekilde. Ünye’de Fam Trıpten sonra turizm noktasında daha da canlandıracağız. Yönetim ve basınla hareket ederek güzel işler başaracağız.”

Atik Otel Müdürü Osman Duvar  yaptığı konuşmada şunları ifade etti;

“ÜNTİSAD Derneği 2019 yılında kuruldu. Pandemi süreci içeresinde başlatmış olduğumuz özellikle Ticaret Odasının projesini yazdığı Cem Bey’in öncülüğü yaptığı ve Ticaret Odası Başkanımız İrfan Bey’in de onayında, Ünye Kaymakamlığımız ve Belediyemizin destekleriyle güzel bir hafta geçirdiğimiz Fam Trıp organizasyonu yaptık.  Toplam da 41 tane operatör geldi. Bu operatörlerin buraya gelmesinin en büyük nedenlerinde biri de Mustafa Bey’dir. Ünye kapalı bir cennet ve buranın da birilerinin fark etmesi adına bu program çok önemliydi. Önümüzde ki süreçte yapacağımız fiziksel anlamda büyük işler için ciddi bir başlangıç oldu. Ben burada dört yıldızlı bir işletme müdürü olarak söylüyorum, çok keyif aldım. Geriye dönüp baktığımızda bu alanda özellikle orta doğu pazarında hareket eden Büyükşehir’e baktığımızda onlarında başlangıcı aynı bizim gibiydi. Ben önce turizmin tanımını çok iyi öğrenmemiz gerektiğini düşünüyorum. Orta Karadeniz’de Ordu ve Ünye bandında bunu geliştirmeyelim diye çıktığımız bu yolda inşallah hep birlikte en küçük esnafımızla ve turizm anında iyi yola gelmiş esnafımızla birlikte bu projeleri devam ettireceğiz.”

ÜNTİSAD Kurucu Başkanı Hasan Şimşek yaptığı konuşmada şunları ifade etti;

“Bizim bugün ki en aki yapım işlemlerden birisi de Akkuş, Niksar ve Tokat yolunun her dönemde siyasilerimize taşıyarak canlı tutmamız lazım. Karadeniz’de turizmcilik yapmak cengâverlik işi, ama arkadaşlarımız ve ben bu işe girdik. Ünye’den beklentimiz bu işletmelere destek verilmesidir. Genç ve zengin iş adamlarımız var. Turizme girmelerine özellikle istiyoruz. Ünyede ki eski evleri alıp butik ve pansiyon haline getirirsek Safranbolu gibi olmamız için elimizde hiçbir neden yoktur. Bizler Safranbolu’ya eski evlere gidiyoruz. Ünye’nin bir avantajı var, o da şudur ki yarım saatte yaylaya çıkabiliyor yarım saat sonrada buraya gelip denize girebiliyoruz. İmkânları olan insanları Ünye’ye yatırım yapmaya çağırıyorum. Bu işe gönül vermiş Türkiye’ye Orta Doğu Pazarını ve Yurt Dışından pazarını taşıyan insanlar vardı. Ben bu Fam Trıpın yaptığı işten ümitliyim. Ünye’nin köyleri ve yayaları gelecek yıllarda turistlerle dolar. Bizim cengâver işletmecilerimiz ve turizmcilerimiz para kazanır.”

Ordu Ünye Fam Trıp Koordinatörü Mustafa Kılıç yaptığı konuşmada şunları ifade etti;

“Bir ilçenin zengin olması ve refah seviyesinin yüksek olması gerekiyorsa bu sadece tarımla olmaz. Turizm burada yapılmayacak bir şey değil. Dolayısıyla Ticaret ve Sanayi Odasının desteği ile Fam Trip’i gerçekleştirelim dedik. Yaklaşık 40 tane Ortadoğu’nun kaynağından turist getirdik. Getirdiğimiz bir operatörünüz hala burada ve bu işi burada yaparak öncü olmak istiyor. Biz bir işe başladık ve bunu devam ettirmemiz gerekiyor. Burada da mülki amirlerin ve yerel idarecilerin bizlere desteği gerekiyor. İnanıyorum ki burada güzel şeyler olacak.”

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-