Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

ÜNTİD BAŞKANI ADNAN SOBİ’DEN VALİ SONEL’E ÇAĞRI

ÜNTİD BAŞKANI ADNAN SOBİ’DEN VALİ SONEL’E ÇAĞRI
20 Ağustos 2020 - 19:12

ÜNTİD Başkanı Adnan Sobi, Ordu Valisi Tuncay Sonel’e bir çağrıda bulundu.

Başkan Adnan Sobi, Çaybaşı İlküvez’de bulunan Gökçe Gelin Şelalesi’ni ziyaret ederek bu şelalenin korunması noktasında ne yapılması gerektiği ile ilgili rapor hazırladıklarını ifade etti.

“Bu doğa harikası ve yedi gözlü Gökçe Gelin Şelalesi’ne art niyetli insanların  kirletmesine müsaade ETMEYİN.” diyen Başkan Sobi, dernek olarak Gökçe Gelin Şelalesi’nin doğal xit alanı olması için gerekli başvuruları  yapacağını söyledi.

ÜNTİD Başkanı Adnan Sobi, Gökçe Gelin Şelalesi’ni ziyaretinde şu açıklamayı yaptı;

“Şuanda sadece Ünyemizin, Çaybaşımızın değil bölgemizin ender şelalelerinden ve ender doğal göllerinden bir tanesinde bulunuyoruz. Burası Çaybaşı İlküvez Şelalesi. Gördüğünüz gibi suyun en az olduğu bu dönemde dahi suyun şiddetini görüyor ve hissediyorsunuz. Burada yapılmak istenen maalesef doğaya dokunmaktır, doğayı tahrip etmektir.

Yeni Valimizin özellikle doğaya, suya, göllere ve ırmaklara olan hassasiyetini biliyorum. Sayın Valimizin burayı özellikle görmek istediğini düşünüyorum. Sayın Valimizi buraya davet ediyorum. Valimiz burayı gördüğünde emin olun ki “Bir an önce insanların burada çay içmesini sağlayalım, burayı sahiplenelim” diyecektir. Bizde turizmciler olarak sadece Ünye turizmi yada Çaybaşı turizmi değil ‘Birlikte Ordu Birlikte Turizm Birlikte Ülke Turizmi’ diyoruz.

Ordumuz şelaleleriyle, ırmaklarıyla, derileriyle ünlü. Biliyorsunuz Ordu,  derelerine türküler yakılmış bir şehir. Dolayısıyla buranın korunması, gelecek kuşaklara korunarak aktarılması hepimizin asli ve vatani görevidir.

Ben buradan başta Sayın Valimize ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımıza, sonrada bütün duyarlı yetkililerimize sesleniyorum, bu şelalmizin mevcut halini bozmadan ayrıca buradaki tarihi değirmenin iyileştirilmesi noktasından burayı cazibe merkezi haline getirmek ve uydu takip sistemi ile korunma noktası oluşturulması ve takibinin yapılmasını öneriyorum. Bunun da Sayın Valimiz tarafından kabul göreceği düşüncesi içerisindeyim. İnşallah buraya halkımıza güzellikleri yaşatmak anlamında kullandıracağımızı düşünüyorum.” Dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-