Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

UMKE’nin Aybastı Kampı Sona Erdi

UMKE’nin Aybastı Kampı Sona Erdi
29 Nisan 2019 - 14:30

2019 yılı UMKE Faaliyet Planı çerçevesinde Ordu UMKE Tatbikatı, Aybastı İlçesi Perşembe yaylasında UMKE, AFAD, Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ve Ordu Rusumet 4 Arama Kurtarma Ekiplerinin katılımı ile gerçekleştirildi.
3 gün süren tatbikatta ekipler hazırlamış oldukları senaryo gereği kamp alanına yakın bir mevkide yer alan terk edilmiş binayı kullanılarak eğitim faaliyetlerini gerçekleştirdi.
Aybastı’da Gerçekleştirilen kamp ile ilgili bilgi veren İl Sağlık Müdürümüz Dr. Ergün Yanmaz, Aybastı Kaymakamlığı, Aybastı Belediyesi, Aybastı Orman İşletme Şefliği ve Aybastı İlçe Jandarma Komutanlığının destekleri ile gerçekleştirilen tatbikat 45 personelin katılımı ile gerçekleştirildi söyledi. Yanmaz, “Ayrıca UMKE Medikal Çanta Kullanımı Eğitimi, Enkaz altında hastaya yaklaşım eğitimi, Tıbbi KBRN, Harita, Pusula, yön bulma ve oryantring eğitim alanda diğer kurum ve kuruluşlar ile koordinasyon çalışmaları, Trekking, Hasta/Yaralı Taşıma Teknikleri ve mevcut sedyelerin kullanımı konularında uygulamalı eğitim yapılmıştır. UMKE’de görev yapan personellerin herhangi bir afet, acil durum, enkaz, deprem gibi durumlarda olay yerinde hasta ve yaralıların acil tıbbi müdahalesini gerçekleştirebilmesi için düzenlenen bu tür eğitim kamplarımız, önümüzdeki dönemlerde de devam edecektir” dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-