Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

TÜM KÖY SEN BUGÜN TBMM’DE

TÜM KÖY SEN BUGÜN TBMM’DE
24 Ekim 2018 - 13:10

Tüm Üretici Köylüler Sendikası bugün TBMM’de partilerin Tarım Komisyonlarıyla görüşerek Fındıkta Çözüm Önerileri Raporunu iletecek.

Tüm Köy Sen Genel Merkezi ve Ordu Şubesi’nin hazırladığı “Fındıkta Çözüm Önerilerimiz” başlıklı raporda asıl olanın tarım yasasında değişiklik yapılarak üreticilerin ve tarımın korunmasının gerekliliğini vurguladıklarını belirten Ordu Şubesi Başkanı Zekayi Sağra, “Muhalefet milletvekilleri ve kurum temsilcileri sürekli TMO’nun fındık almasının gerekliliğini vurgulayarak asıl tartışılması gerekenlerin önünü kesiyorlar. İktidarın niyeti belli, onlar piyasayı tarım ve gıda tekellerine teslim ettiler.” diyerek tepki gösterdi.

Sıra Meclis’te

           Sağra, “Tüm Köy Sen olarak olanakları ölçüsünde üreticilerin taleplerini dillendirdik, neler yapılması gerekenleri anlatmaya çalıştık. Şimdi görev Meclis’in” diyerek şu değerlendirmeyi yaptı. “Ortaya konuşmak kolay. Önemli olan kalıcı çözüm üretmek. Muhalefet partileri fındıkla ilgili araştırma önergesi verdi ama önergeyi verenler oturuma katılmadılar. İktidar yanlış içinde ama muhalefette de istediğimiz çalışmayı yapmıyor. Bu nedenle taleplerimizi grupların Tarım Komisyon Başkanlarına iletmeyi uygun gördük. Taleplerimizin takipçisi olacağız.”

Amacımız üzüm yemek

           Üretici köylülerin sendikası olarak amaçlarının bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek; çözüm üremeye yönelik çalışmalar yapmak olduğunu belirten Sağra, “Sendika olarak emeğimizin ve ürünümüzün savunucuyuz. Bizim yanımızda olanlarla beraber olacağız. Üreticiler olarak bakış açımız bu. Bu nedenle de ayrım yapmadan tüm parti gruplarıyla görüşeceğiz. Yalnızca Meclis’te değil, Meclis dışı partilerle de görüşmeye çalışacağız.” dedi.

 

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-