Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

“TÜM İNSANLIK İÇİN DUA EDELİM”

“TÜM İNSANLIK İÇİN DUA EDELİM”
18 Mayıs 2020 - 11:43

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Kadir Gecesi dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Rabbim İslam âlemi için gecelerin en feyizlisi ve en bereketlisi olan Kadir Gecesi’nin rahmet ve bereketinden yararlanmayı bizlere nasip etsin. Bu gecede dünya Müslümanları ile darda ve sıkıntı içindeki tüm insanlık için dua edelim.” dedi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Kadir Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Tavlı mesajında, “Ramazan ayının sonuna yaklaştığımız şu günlerde bin aydan daha hayırlı olan ve içinde birçok ilahi feyz ve bereketi barındıran mübarek Kadir Gecesi’ne erişmenin sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.” dedi.

-“Rabbim, Kadir Gecesi’nin rahmet ve bereketinden yararlanmayı bizlere nasip etsin”-

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ne erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Tavlı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bu mübarek gecede, kardeşlik bağları daha da derinleşecek, ruhlarımızdaki huzur daha da artacaktır. Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem ateşinden kurtuluş olan Ramazan ayının sonuna yaklaştığımız şu günlerde bin aydan daha hayırlı olan ve içinde birçok ilahi feyz ve bereketi barındıran mübarek Kadir Gecesi’ne erişmenin sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Ramazan ayını on bir ayın sultanı kılan Rabbimiz, Kadir Gecesi’ni de Ramazan’ın kalbi ve kıymetlisi kılmıştır. Rabbim İslam âlemi için gecelerin en feyizlisi ve en bereketlisi olan Kadir Gecesi’nin rahmet ve bereketinden yararlanmayı bizlere nasip etsin. Kadir Gecesini idrak ederken; açları, yoksulları, zulme maruz kalmışların haklarını düşünmemiz, onların dertleriyle dertlenmemiz, yaralarını sarmamız gerekir. Bu mübarek gecede dünya Müslümanları ile darda ve sıkıntı içindeki tüm insanlık için dua edelim. Bu duygu ve düşüncelerle; hemşehrilerimin ve tüm İslam dünyasının Kadir Gecesi’ni en kalbi duygularımla tebrik ediyor, Yüce Mevla’dan barış, huzur ve sağlık içinde hepimizi Ramazan Bayramı’na eriştirmesini diliyorum.”

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-