Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

TÜGVA’dan Barış Pınarı Harekatındaki Askerlere Kan Bağışı Desteği

TÜGVA’dan Barış Pınarı Harekatındaki Askerlere Kan Bağışı Desteği
21 Ekim 2019 - 13:38

Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Türkiye Gençlik Vakfı Başkanı Hamza Can Demirci öncülüğünde  gençler, Barış Pınarı Harekatındaki askerler için 20 Ekim Pazar günü kan bağışında bulundular.

Ünye Cumhuriyet Meydanında bulunan Kızılay Kan Bağış aracında kan bağışında bulunan Tügva Başkanı Hamza Can Demirci ve vakıf üyeleri gençler daha sonra Çamlıkta mangal programı yaptılar.

Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Türkiye Gençlik Vakfı Başkanı Hamza Can Demirci yaptığı açıklamada;

“Türkiye Gençlik Vakfı, Dünya üzerinde iyi ve güzele dair her ne varsa savunan, her daim hakkın hakikatin ve adaletin yanında yer almayı amaçlayan gençleri yetiştirme gayesi ile kurulmuş yeni nesil gençlik vakfıdır.

Kuruluş gayemizden de yola çıkarak iyi ve güzel olan her ne varsa talibiz. Hak ile hakikat davası neredeyse bizde oradayız. Bizler en çok birliğimize ve beraberliğimize önem veriyoruz. Çünkü son zamanlarda da ülke olarak en çok buna ihtiyacımız var.

Bilindiği gibi kahraman ordumuz son günlerde havada, karada ve denizde adalet ve terör mücadelesi veriyor. Belki birebir onların yanında olamıyoruz ama tüm kalbimizle ve dualarımızla bunu onlara hissettirebiliyoruz.

Bu vesile ile her daim yanlarında olduğumuzu bilmeleri, hissetmeleri ve farkındalık yaratmak amacıyla TÜGVA olarak Kızılay’a Mehmetçiğimiz için kan verdik.  Rabbim bu haklı davamızda ordumuzu düşmanlarımıza karşı muzaffer eylesin. Şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Yaralılarımıza Allah acil şifalar versin. Ezelden ebede vatanımız var olsun. Allah yardımcımız olsun. Kahraman askerlerimize Ünye’den selam olsun.” Dedi.

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-