Ünye Net Haber/Çakır Medya/Çakır Tv

TMO Akkuş, Gölköy, Korkan, Kabataş ve Kumru’da Ofis Açtı

TMO Akkuş, Gölköy, Korkan, Kabataş ve Kumru’da Ofis Açtı
09 Eylül 2020 - 21:31

Geçtiğimiz ay Ordu’da üç ilçede fındık alımlarına başlayan Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), 5 ilçede daha alım noktası açtı.

Ağustos ayında Altınordu, Perşembe ve Ünye ilçelerinde fındık alımlarına başlayan Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), ilçede daha fındık alımlarına başladı.

7 Eylül itibariyle Akkuş, Gölköy, Korkan, Kabataş ve Kumru ilçelerindeki alım noktalarını faaliyete alan TMO, yılsonuna kadar bu ilçelerde alıma devam edecek. –Randevu ile birlikte fındıklarını TMO’ya satacak olan üreticiler, korona virüs salgını nedeniyle yoğunluk oluşturulmadan alım noktalarına üreticilerin davet edileceği bildirildi.

Öte yandan TMO, alım kriterlerini içeren pankartını da alım noktalarının girişlerine astı. Buna göre alımı yapılacak olan fındıkların rutubet oranı en fazla yüzde 6 olacak. Sağlam iç fındık oranı yüzde 40 ve üzerindeki fındıkların alımı gerçekleştirilecek. Buruk iç fındık oranı yüzde 10’un altında olacak. Çürük ve bozuk fındık oranı yüzde 3’ün altında olacak. Çatlak, kırık ve kabuğundan çıkmış iç fındık oranı yüzde 5’in altında olacak fındıkların alımı gerçekleştirilecek

<
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-